reklamı kapat

POPÜLER

SUV sınıfında yeni soluk: Nissan Armada

11 Şubat 2016

Yeni kar savaşçılarıyla Şikago çıkarması yapan Nissan, fuarda ayrıca daha “normal” bir SUV modeli daha tanıttı. Japon üreticinin yeni nesil SUV modeli Armada, sınıfına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Daha kompakt bir yapıya kavuşan Armada, Nissan’ın halihazırdaki Patrol ve Infiniti QX80 modelleriyle de aynı platformu paylaşıyor. İki otomobilden de büyük izler taşıyan otomobilde standart gelen LED farlar, krom kaplamalar, büyük ön ve arka tampon korumaları dikkat çekiyor. Otomobil 8 kişilik olmasına rağmen dışarıdan epey kompakt görünmeyi başarıyor. Geniş kabininde SV, SL ve Platinum gibi farklı donanım paketleri sunan Nissan Armada’nın standart donanımında ısıtmalı ön koltuklar, 8 inçlik navigasyon sistemi ve 13 adet stereo hoparlör bulunuyor.

5,6 litre hacimli V8 motoruyla 390 beygir güç ve 544 Nm tork üreten otomobil 7 ileri otomatik şanzımanla destekleniyor. Nissan Armada arkadan itiş veya dört tekerlekten çekiş sistemiyle satın alınabiliyor. Satış fiyatları henüz açıklanmayan 2017 Nissan Armada, bu yılın ikinci yarısında yollarda olacak.

YORUMLAR