reklamı kapat

POPÜLER

Nissan SUV

Avrupa’ya yansır mı? Nissan ailesine uygun fiyatlı yeni SUV

Hindistan pazarı merkeze alınarak geliştirilen Nissan ailesinin yeni kompakt SUV modeli, ipucu görselleri üzerinden Avrupa basınının da ilgisini çekmeyi başardı.

Son yıllarda SUV pazarına olan ilgiyle birlikte hayatımıza adeta DNA’mızın yapı taşı gibi işleyen bir çeşitlilik yağmuru söz konusu. B ve C gibi kendi içerisinde ayrılmaya başlayan, elektrik gücünün ilk versiyonlarının da merkezinde olan sınıfa olan ilgi, farklı pazarlar için düşünülen modellerin bir anda beklenmeyen bölgeler için de görüldüğü senaryoları ortaya çıkarttı. Bunun en güzel örneklerinden birisi, ilk önce sadece Rusya pazarı için düşünülmesine rağmen gördüğü ilgiden sonra rotası Avrupa’ya çevrilen Renault Arkana‘da yaşandı. İlk resmi görselleri paylaşılan Nissan imzalı yeni kompakt SUV için de benzer adımların ışığı şimdiden kendisini hissettiriyor. Markanın Hindistan pazarı için bütçe dostu olarak nitelendirdiği yeni modeli, yayınlanan teaser fotoğrafları üzerinden ilgi çekmeye başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan yeni modelinde güncel tasarım dinamiklerini ortaya koyacak

16 Temmuz’da şirketin global merkezinde tanıtımının gerçekleştirilmesi planlanan modelin üretimi için de takvim çıkarılmış durumda. Eğer her şey planlandığı gibi giderse önümüzdeki 1 yıllık süre içerisinde aracı son kullanıcıya hazır bir şekilde göreceğiz. Paylaşılan ipucu görüntüleri, yakın zamanda yenilenen Kicks ile benzer farlara sahip ön ucun ayrıntılarını ortaya koyuyor. Sekizgen ızgara ve L şeklindeki gündüz farı da kendisini gösteren parçalar arasında. İlk adımda konsept formuyla tanıtılması beklenen modelin, 4 metrenin altında beklenen toplam uzunluğuyla markasının dünyadaki en küçük SUV modeli olacağı da satırlar arasında dikkat çekiyor. Ocak 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen araçta 1.0 litrelik motorun atmosferik ve turbo destekli versiyonlarının sunulacağına kesi gözüyle bakılıyor. Model için şimdilik kesin olarak Hindistan pazarı işaret edilse de, ortaya çıkacak ilgi durumuna göre rota yeniden de çizilebilir. Gelişmeler LOG’da olacak.

İlginizi çekebilir

Yeni Micra