reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Magnite; ailenin en kompakt SUV modeli tanıtıldı

 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 18:13

Hindistan pazarı merkezli olara düşünülen Nissan Magnite, küresel bazda markasının içerisinde olduğu tasarım değişiminin önemli temsilcisi niteliğinde.

Geçtiğimiz günlerde ipucu niteliğindeki detayları üzerinden ilk değerlendirmesini sizlerle paylaştığımız Nissan projesi nihayet örtülerinden kurtuldu. Seri üretim öncesi konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen model, markasınının tüm dünya çapındaki en küçük SUV’u olarak karşımıza çıkıyor. Magnite adıyla tanıtılan model, tasarım dinamikleriyle Nissan’ın yeni çizgilerini kendinden emin şekilde üzerinde taşıyor. Bu dinamikler sayesinde kompakt yapısına rağmen kaslı ve dikkat çekici bir modelden bahsetmek de mümkün. Hindistan pazarı için düşünülen Nissan Magnite için üretim versiyonu bu yıl tekrar karşımıza çıkarılacak. Markanın iddiasına göre şu anda karşımızda duran çizgilerde çok az değişiklik yapılarak araç son kullanıcıya ulaştırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Magnite hakkında öne çıkan detaylar

B-SUV sınıfında yer alacak olan Magnite’ın küresel pazarda sunulup sunulmayacağıysa şimdilik net değil. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Kicks ile yakınlık gösteren araç ebatsal olarak dört metrenin altında bir uzunluk değerine sahip olacak. Tasarım süreci Japonya’da gerçekleştirilen modelin iç tasarımı içinse şimdilik herhangi bir görsel paylaşılmış değil. Yerel kaynaklara göreyse Magnite, sınıfının en geniş iç hacmini vadeden model olacak. 8.0 inç dokunmatik ekran, 360 derece kameralar ve hız sabitleyici gibi özellikleri de yine bu kapsamda karşımıza çıkan detaylar arasında. Aracın kaputunun altında ise 1.0 litrelik üç silindirli motorun farklı güç versiyonları sunulacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf