reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Magnite

Nissan Magnite; merakla beklenen yeni üye seri üretim formuyla göründü

Konsept versiyonunun tanıtımının üzerinden yaklaşık 3 aylık zaman geçen Nissan Magnite, bu ay içerisinde seri üretim dinamikleriyle karşımızda olacak.

Nissan’ın geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği konsept SUV modeline Magnite için çalışmalar devam ediyor. Tanıtımıyla birlikte seri üretime geçirileceğine dair detayları da paylaşılan model ilk kez test sürecinde kameralara yakalandı. Dış bölümündeki bazı temel parçaları kamufle edilen Nissan Magnite, B-SUV sınıfındaki rekabette markasının temsilcisi olacak. 21 Ekim’de son kullanıcıya ulaştırılacak versiyonuyla karşımıza çıkarılacak olan modelin Hindistan merkezli olarak pazara sunulması planlanıyor. Aracın Hindistan odaklı bir model olmasına rağmen, GT-R ven Ariya gibi diğer modellerin de test edildiği Japonya’daki Tochigi Merkezi’nde test edilmesi dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Magnite markanın yeni kilit noktalarını taşıyacak

Magnite’ın geliştirme süreciyle ilgili ilk açıklamalar markanın Hindistan Genel Müdürü Rakesh Srivastava’dan geldi. Aracı pazara özgü dinamiklerin merkeze alınarak geliştirildiğini dile getiren Srivastava; “Magnite, Hintli müşterilerimizin gereksinimleri göz önünde bulundurularak Japonya’da özel olarak tasarlandı. Sınıfında cesur çizgileriyle fark yaratacak olan modelin sınırları aşarak B-SUV segmentini yeniden tanımlayacağından eminiz. Bu ezber bozan modeli Hindistan’a getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. ” ifadelerin yer verdi. Nissan’ın yeni tasarım dilinin kilit karakteri olan V-Motion ızgara yapısıyla karşımıza çıkacak olan Magnite, pazarda yeni marka logosunu alan ilk model de olabilir. Aracın motor seçeneklerinin 1.0 ve 1,3 litre aralığında benzinliler üzerine şekillenmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Nissan Ariya’nın tanıtım videosu