reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 serisinin Türkiye fiyatları belli olmadı; ancak tüm versiyonlar yolda

Teknoloji devi Apple’ın tanıttığı iPhone 12 ailesinin Türkiye fiyatları belli olmadı. Ancak tüm versiyonlar çok ama çok yakında geliyor.

iPhone 12 ailesinde artık bildiğiniz üzere dört farklı model yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Bu modellerin en son Apple tarafından hiçbir zaman açıklanmayan RAM kapasiteleri belli olmuştu. Hatırlamak adına 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM yer alıyordu. Merak edilen bu modeller için yukarıda da dediğimiz gibi henüz Türkiye fiyatları açıklanmış değil. Aşağıda gördüğünüz büyük bir satış kanalından gelen fiyatlar ise elbette gerçeği yansıtmıyor.

Ancak Turkcell gibi firmalar yeni aile için satış kanallarını şimdiden hazırlamış durumda. Burada görüldüğü üzere telefonlar için eksiksiz bir Türkiye çıkış kapıda bulunuyor. Turkcell dört model için de tüm depolama seçeneklerini sayfasında listeliyor. “Çok yakında” ibaresiyle gösterilen telefonlar, beklenenden daha erken Türkiye sınırlarına giriş yapacak gibi görünüyor. Bu açıdan resmi Türkiye fiyatlarının da çok ama çok yakında belli olması bekleniyor.

Bu arada Posta‘dan da aşağıdaki fiyatlar gelmiş durumda. Bir satış kanalından gelen fiyatların doğruluk payı şimdilik çok düşük bir seviyede yer alıyor. Özellikle Mini’ler için 9.999 TL çok yüksek görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları belli değil.

İlgili Video