reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Operatörden sızan iPhone 12 serisi Türkiye fiyatları

Apple’ın tanıttığı iPhone 12 ailesinin Türkiye fiyatları için yeni bir sızıntı daha yapıldı. Modellerin fiyatları herkesin elinde gibi görünüyor.

iPhone 12 ailesinde artık bildiğiniz üzere dört farklı model yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Bu modellerin en son büyük bir satış kanalında doğru olmayacak kadar yüksek Türkiye fiyatları ortaya çıkmıştı. Bunun doğru olmadığını sizlere aktarmıştık. Daha sonra ise başka bir fiyat listesi çıkmış ve bu fiyat listesindeki rakamlar da oldukça yüksek olduğundan “doğru olmayabilir” demiştik. Ancak maalesef bu rakamlar gerçekten doğru gibi görünüyor. Çünkü başka bir kaynaktan gelen aşağıdaki operatör fiyatları, eski fiyatları doğruluyor ve genel olarak nefes kesiyor. Apple Türkiye halen fiyatları açıklamış değil. Bu açıdan halen aşağıdaki fiyatlar yüzde 100 doğrudur diyemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak eğer bu fiyatlar doğruysa iPhone 12 Mini için bile kişilerin tam 10 bin TL‘yi gözden çıkarması gerekiyor. Yükselen kur, Apple’ın Türkiye’de kuru gelecek artışlara karşı yüksek tutması ve vergiler üzerinden fiyatlar hiç olmadığı kadar yüksek seviyede yer alıyor. Listeye göre iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ise 11 bin TL seviyesinde. 12 Pro için başlangıç 15 bin TL, 12 Pro Max için başlangıç ise tam 17 bin TL seviyesinde yer alıyor. En üstte ise fiyat 20 bin TL’yi buluyor. Yine de bu fiyat Türkiye’deki en pahalı akıllı telefona yaklaşamıyor.

iPhone 12 Türkiye fiyatları

iPhone 12 ailesinin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları belli değil.

Not: Kapak görseli Apple Türkiye’nin ana sayfasından alınmıştır..

İlgili Video