reklamı kapat

POPÜLER

saç dökülmesi LG MediHair
saç dökülmesi LG MediHair

Saç dökülmesini önleyen ve yenilerini çıkaran başlık: LG MediHair

Erkeklerin en büyük problemlerinden olan saç dökülmesi konusunda LG de bir adım attı. Firma Pra.L altında MediHair isimli bir başlık tanıttı.

Erkeklerin çok büyük bir bölümü saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Teknoloji gelişmesine rağmen bu duruma halen kesin bir çözüm yok. Ancak süreçte geliştirilen bazı ilaçlar gibi teknoloji cihazlar da bulunuyor. İşte bunlardan birisi olan LG Pra.L MediHair, sayfada görebileceğiniz üzere giyilebilir şekilde tasarlanmış bir başlık. Bu başlığın içerisinde 146 adet lazer, 104 adet de LED ışık yer alıyor. Burada Low-Level Light Therapy ya da kısaca LLLT olarak geçen FDA onaylı bir tedavi altyapısını kullanan ürün, bu ışık ve lazerleri kullanarak saç büyümesinden sorumlu kök hücreleri uyarıyor. Bu cihaz ile kellik sorunu tamamen ortadan kalkmıyor. Ancak sistem hem saçların dökülmesini yavaşlatıyor, hem bazılarının dökülmesini önlüyor hem de yenilerinin çıkmasını hızlandırıyor. Yapılan denemelerde; haftada üç kez kullanılan başlığın hatırı sayılır bir etki gösterdiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saç dökülmesi sorunu için LG MediHair gibi çözümlerin artması sevindiriyor

Bünyesinde kafanın belirli bölümlerine sahip modlar yer alan ürün, bir modda dökülmenin daha çok olduğu ön kısma, bir diğerinde ise tüm kafa bölgesine LLLT uygulayabiliyor. Bünyesindeki sensörler ile dökülmenin fazla olduğu yerleri kendisi de seçebilen başlığın henüz fiyatı belli değil. Ancak satışının yurt dışında ay sonunda başlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 Pro ailesiyle tanışın