reklamı kapat

POPÜLER

Kelliğe çare

Erkeklerin en büyük sorunlarından kelliğe çare olacak cihaz

Çok uzun süredir erkeklerin en büyük sorunlarından birisi olan kelliğe çare aranıyor ve halen kesin bir çözüm bulunmuyor. Yeni bir cihaz ise büyük umut vadediyor.

Günümüzde kırmızı saç lazeri ile saç dökülmesini önlemek, saçların kalınlaşmasını sağlamak ve yeni saç üretimini sağlamak mümkün. Ancak bunu için kesinlikle doktora gidilmesi gerekiyor. Bu tedavi sürecinde kullanılan cihazlar oldukça da büyükler ve fazla enerji harcıyorlar. Ayrıca mevcut teknolojinin bazı durumlarda yüksek ısıyla cilde zarar verdiği de belirtiliyor. Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) tarafından geliştirilen yeni cihaz ise saç lazeri kullanımını eve getiriyor. Prof. Keon Jae Lee önderliğinde geliştirilen cihaz, direkt olarak kafaya giyiliyor. Esnek gövdesinde 900 adet dikey konumlandırılmış uLED ışık taşıyan cihaz, bu ışıklarla saçları güçlendiriyor ve yenilerinin çıkmasını hızlandırıyor. Fareler üzerinde yapılan denemede büyük potansiyel ortaya koyduğu ortaya çıkan cihaz, bu açıdan insanlar için çok önem arz ediyor. Farelerde sonuç almak 20 gün boyunca günde sadece 15 dakika kullanılan giyilebilir ürün, uLED’ler ısı üretmediği için cilde zarar da vermiyor.

Kelliğe çare

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu giyilebilir cihaz gerçekten kelliğe çare olabilir

Ancak bunun için biraz daha beklememiz gerekiyor. Henüz klinik denemesi yapılmayan ürün, gelecekte kellik sorunu olmayacak izlenimi yaratıyor. Bu durum günümüzde saç ektirmek için çekilen acının ve ödenen büyük paraların da ortadan kalkacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç bir robot sistemi