reklamı kapat

POPÜLER

DJI Ronin S 2

Profesyonelleri hedefleyen DJI Ronin S 2 ve Ronin SC 2 tanıtıldı [Video]

DJI profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirdiği DJI Ronin S 2 ve Ronin SC 2 gimbal’larını tanıttı. Daha güçlü motorları bünyesinde barındıran görüntü sabitleme sistemleri bundan böyle daha yüksek yük taşıyabiliyor.

Daha yüksek yük taşımalarına rağmen gövdeleri de hafifleyen cihazlar video çekimine önem veren profesyonellerin yeni gözdesi olmaya aday. Karbon fiberden üretilen gövdesiyle dikkat çeken Ronin S 2, selefinden 600 gram daha hafif. Daha hafif gövdesi sayesinde kolay taşınabilirlik sunan model 4,5 kilograma kadar fotoğraf makinelerini taşıyabiliyor. Çeşitli aksesuarlar ve Ronin S 2 desteği, elde tutulan gimbali hemen hemen her açıya göre ayarlayabiliyor ve böylece film çeken kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Gimbal’da bununla birlikte 1,4 inçlik dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu ekran üzerinden gimbal ayarlarını ve kamera verilerini görmek mümkün. SuperSmooth adı verilen bir teknolojiye de sahip olan cihaz kullanıcıların 100 mm objektif kullanırken daha pürüzsüz videolar kaydetmesine imkan tanıyor.

Ronin SC 2 modeli ise daha ufak aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış durumda. Katlanabilir bir tasarıma sahip olan cihaz, 1,2 kilogram ağırlığında. Bir önceki modelin ağırlığı ise 1.08 kilogram. 3 kilograma kadar yük taşıyabilen cihazda daha güçlü motorlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Ronin S 2 ve Ronin SC 2 modellerinin fiyatları ne kadar?

Üst modelin fiyatı 849 dolar, Ronin SC 2 modelinin fiyatı ise 499 dolar. Kamera sabitleme sistemlerinin Türkiye satış fiyatları ise henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir

Razer imzalı ilk oyuncu koltuğu karşınızda