reklamı kapat

POPÜLER

Hasselblad – DJI ortaklığının ilk ürünü: Uçan servet

Hasselblad ve DJI; birbirinden farklı sektörlerin pazar liderleri; Kasım 2015’te iş birliklerinin ilk adımını atmış ve ortaklıklarını başlatmışlardı. Bu iş birliğinin ilk meyvesi ise bugün itibarıyla DJI M600 ve Hasselblad A5D‘den oluşan bir platform olarak ortaya çıktı.

DJI’ın en profesyonel modeli M600‘le Hasselblad’ın orta format kamerası A5D‘yi bir araya getiren ve hava fotoğrafçılığı platformu olarak tanıtılan bu paket, profesyonel fotoğrafçı, topoğraf veya yapımcıların hizmetine sunuluyor. Dünyanın ilk orta format drone platformu olan bu paketteki A5D, Hasselblad’ın hava fotoğrafçılığı için özel geliştirilmiş, 50 MP CMOS sensörlü bir modeli. DJI M600 ise DJI’ın Ronin-MX gimbal sistemiyle tamamen uyumlu olan ve altı adet akıllı batarya, A3 uçuş kontrolcüsü, 1080p videoya kadar destek veren Lightbridge 2 görüntü aktarım sistemi, 6 kg taşıma kapasitesi gibi özellikleri bulunan profesyonel modellerden biri.

DJI ve Hasselblad ikilisi platformun fiyatını açıklamadı ama sadece DJI M600 ve Ronin-MX gimbal sistemi 6.198 dolar fiyata sahip. Orta format Hasselblad A5D’nin de eklenmesiyle bu profesyonel ekipmanın fiyatının 20 bin dolar seviyesine kadar çıkacağı ve herkese hitap etmeyeceği ortada.