reklamı kapat

POPÜLER

DJI ve Hasselblad’dan 100 megapiksel çözünürlük sunan drone

DJI bu yılın hemen başında dünyaca ünlü kamera üreticisi Hasselblad’ın çoğunluk hissesini satın aldı. O zamandan bu yana iki büyük şirketin ortaklıklarının neler getireceği büyük bir merakla bekleniyordu. Birlikte bazı ürünler geliştirseler de bu zamana kadar ciddi bir atılım gelmedi. Uzun süreli bekleyişin ardından hepimizin beklediği adım nihayet atıldı.

Dünyanın ilk 100 megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip drone’u olma özelliğine sahip olan bu cihaz, esasında birkaç farklı parçanın bir araya gelmesiyle oluşuyor. DJI’ın en üst düzey drone’u olan M600, Ronin MX gimbal ve H6D-100C Hasselblad kameradan oluşuyor. NAB endüstri konferansında tanıtılan drone tamamen üst düzey bir kalite sunuyor ve profesyonelleri hedef alıyor. Bu drone ile manzara çekimleri ve sanatsal çekimlerin gerçekleştirebileceği belirtiliyor. 53.4 milimetre x 40.0 milimetre lense sahip olan kamera, hiçbir detayı kaçırmamayı sağlıyor. Zengin renkler vadeden kamera, çok düşük ışığın olduğu ortamlarda bile yüksek kaliteli video kaydı yapabilmeyi mümkün hale getiriyor.

Şu anda M600 drone 3.799 dolara satılıyor. Ancak bu drone’un HD6-100C kamerasıyla birleşmesiyle oluşan paketin ne kadara satılacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat bu sistemin 30 bin dolardan daha yüksek bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor. Çıkış tarihi ve fiyat bilgilerinin yakında netleşmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER