reklamı kapat

POPÜLER

Dokuzuncu Star Wars filminin vizyon tarihi açıklandı

Henüz Star Wars: The Last Jedi filmini izleyemedik ancak daha şimdiden dokuzuncu Star Wars filminin ne zaman vizyona gireceği belli oldu.

Dünyanın dört bir yanına yayılmış geniş bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars kısa bir süre önce J.J.Abrams yönetmenliğinde yeni hikayelerle beyaz perdeye döndü. The Force Awakens o kadar fazla ilgi gördü ki gişede ciddi bir başarı elde etti. Dolayısıyla yeni yapımların geleceği garantilenmiş oldu. Böylece Star Wars filmleri iki ayrı kulvarda ilerlemeye başladı. İlki ana Star Wars serisinin devamını konu ediyor. İkincisi ise geçmişe dönen, anlatılmamış hikayeleri ele alan bağımsız filmler oluyor. Bu tür yapımların ilk örneği ise büyük beğeni toplayan Rogue One: A Star Wars Story.

Hepimizin uzunca bir zamandır biliyoruz ki Rian Johnson’ın yönetmenliğini üstleneceği Star Wars: The Last Jedi dünya genelinde 15 Aralık‘ta izleyici karşısına çıkacak. Onu dokuzuncu filmin takip edeceği de bir o kadar uzun zamandır belliydi. Sonunda Disney bu yapımın 24 Mayıs 2019‘da vizyona gireceğini, yönetmenliğini ise Colin Trevorrow‘un üstleneceğini duyurdu. Tahmin edebileceğiniz üzere dokuzuncu filmin ismi ise gizli tutuldu.

Bir süre önce hayatını kaybeden efsane oyuncu Carrie Fisher‘ın yokluğunun Star Wars 9’a nasıl yansıyacağız henüz bilinmiyor.