reklamı kapat

POPÜLER

Apple Store

Tüm Apple Store’larda yepyeni bir dönem başlıyor

Apple, gelecek ay 495 Apple Store’un tümünde fotoğraf ve videodan sanat ve tasarıma, müzikten kodlamaya kadar birçok konuda onlarca yeni eğitim atölyesi çalışmaları başlatacağını duyurdu. “Today at Apple” adı altında düzenlenen uygulamalı atölye çalışmaları, konusunda eğitim almış ekip üyeleri ve belirli şehirlerde dünya çapında sanatçılar, fotoğrafçılar ve müzisyenler tarafından yürütülecek. Atölye çalışmaları, temel bilgiler ve nasıl yapılır derslerinden, profesyonel düzeyde programlara kadar farklı düzeylerde sunulacak.

“Her Apple Store’un kalbinde, hizmet ettiğimiz toplulukları eğitme ve onlara ilham verme isteği yatıyor,” diyen Apple’ın Mağazalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Angela Ahrendts, sözlerini şöyle sürdürdü: “Today at Apple, yerel müşterilerimize ve girişimcilere daha iyi hizmet verebilmek için sunduğumuz deneyimi geliştirdiğimiz yollardan biri. Modern anlamda bir kent meydanı oluşturuyoruz. İsteyen herkesin gelebileceği bu alanda, Apple’ın en iyi yönleri bir araya gelerek insanların birbirleriyle bağlantı kurmalarına, yeni tutku alanları keşfetmelerine ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bunun katılan herkes için eğlenceli ve aydınlatıcı bir deneyim olacağını düşünüyoruz.”

Apple bunun haricinde ailelere ve eğitmenlere yönelik özel programlar da sunacak. Öğretmenler, sınıflarında teknolojiden yararlanmanın yeni yollarını öğrenmek için Öğretmenlere Özel Salı programlarında bir araya gelirken her yaştan geleceğin programcıları Apple’ın iOS ve Mac uygulamalarına yönelik programlama dili olan Swift’te kod yazmayı öğrenecek. Aileler, müzikten robotlarla kod yazmaya kadar çeşitli konularda hafta sonları sunulan Çocuk Saati atölye çalışmalarına katılabilecek. Küçük işletme sahipleri ise yeni İş Dünyası programında global ve yerel girişimcilerle iletişime geçebilecek.

“Today at Apple”, tüm mağazalardaki atölye çalışmaları ile mayıs ayında dünya genelinde sunulmaya başlanacak.

İLGİLİ HABERLER