reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store

Apple, App Store güvenliği hakkında önemli veriler paylaştı

Teknoloji devi Apple, bugün App Store ile alakalı önemli bir açıklamada bulundu. Firma market güvenliği konusunda kilit detaylar verdi.

Apple, son dönemde App Store ile alakalı pek iyi haberler ile gündeme gelmiyor. Bu konudaki son olaylar hakkında buradan veya buradan bilgi alabilirsiniz.

İşte bunların ışığında firmadan kullanıcılara güven verme amacıyla bir 2020 raporu geldi. Apple konu hakkında şu açıklamayı yayımladı:

“Apple, dolandırıcılık yapan geliştiricileri ve kullanıcıları tespit edip bunlara karşı yasal işlem başlatarak App Store’un kullanıcıların uygulamaları güvenli ve güvenilir bir biçimde keşfedebilecekleri bir yer olmayı sürdürmesine yardımcı oluyor.
App Store’un iPhone’da kullanılmaya başladığı ilk günden beri görülen tehditler, yıllar içinde daha büyük ölçekli ve karmaşık hale geldi.
Buna paralel olarak Apple da bu tehditlerle mücadele etmek için çalışmalarını genişletti. Kullanıcılara ve geliştiricilere yönelik riskleri önlemek için adımlar atmaya devam etti.
Kötü niyetli kişilerin konum ve ödeme ayrıntıları gibi en hassas kullanıcı bilgilerinden yararlanmasını engellemek için arka planda önemli miktarda kaynak ayrılması gerekiyor.
Tüm dolandırıcılık teşebbüslerini veya kötü niyetli hareketleri önceden engellemek imkansız olsa da Apple’ın sektöre liderlik eden dolandırıcılıkla mücadele çalışmaları sayesinde güvenlik uzmanları App Store’un uygulama bulmak ve indirmek için en güvenilir yer olduğu konusunda hemfikir.
Yalnızca 2020 boyunca, Apple’ın gelişmiş teknolojisi ve uzmanlığı sayesinde müşteriler dolandırıcılık ihtimali taşıyan toplam 1,5 milyar ABD dolarının üzerinde işlemden korundu.
Yaklaşık bir milyon adet riskli ve saldırılara açık yeni uygulamayı kullanıcılardan uzak tutarak para, bilgi ve zaman kaybının önüne geçildi.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple App Store için başka bilgiler de verdi

Örneğin App Review (Uygulama İnceleme) ekibi hakkında detaylar verildi. App Review ekibi savunma hattının vazgeçilmez bir parçası olarak tanımlanıyor.

Apple’a göre bu ekip her bir uygulamayı ve güncellemeyi dikkatle inceleyerek bunların App Store’un gizlilik, güvenlik ve spam konularındaki sıkı yönergelerine uyduğundan emin oluyor.

Apple 2020’de App Review ekibi 180.000’den fazla yeni geliştiricinin uygulamalarını kullanıma sunmasına yardımcı oldu diyor ve ekliyor:

“App Review ekibi yalnızca 2020’de, gizli veya belirtilmemiş özellik içeren 48.000’den fazla uygulamayı reddetti. 150.000’den fazla uygulama ise spam, taklit veya kullanıcıları kandırarak alışveriş yapmaya yönlendirme gerekçesiyle reddedildi.”

Apple’ın süreç hakkında yayımladığı tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli