reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için hitap ile alakalı yeni profil özelleştirme seçeneği

Facebook’un sahibi olduğu dev platform Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer hitap ile alakalı bir yenilik yapılmış durumda.

Instagram, yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyor. Bu sefer gelen ise bir profil seçeneği oluyor. Artık kullanıcılar profillerine, kendilerine hangi kişi zamiriyle hitap edilmesini istediğini ekleyebiliyor.

Firma burada dört farklı seçeneğe izin veriyor. Instagram’ın aşağıda yer alan örneğinde kişinin profiline “She/Her” eklediği görülüyor. Biliyorsunuz bu dişi tanımlarda / hitaplarda kullanılıyor.

Bu özellik şimdilik sadece belirli pazarlarda açılmış durumda. Ancak bunun yakında değişmesi bekleniyor. Firma özelliği önümüzdeki haftalarda tüm ülkeler için aktif edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son Hikayeler odaklı bir özellik getirmişti

Bu özellik Hikayeler altyapısındaki video içeriklere altyazı ekliyordu. Yeni sistem şimdilik sadece İngilizce olarak çalışıyor ve İngilizce konuşulan ülkelere açılıyor.

Bahsettiğimiz özellik Hikayeler içerisinde bir çıkartma olarak görev yapıyor. Bu çıkartma konulan hikayedeki İngilizce sesleri algılayarak bunun otomatik şekilde yazıya döküyor.

Süreçte birçok özelleştirme seçeneği de sunuluyor. Örneğin otomatik oluşturulan metinlerin boyutu ya da fontu değiştirilebiliyor.

Bu özellik genel olarak gerçekten güzel görünüyor. Birçok kişi Instagram’ı sesi kısık kullanıyor. Böylelikle bazı içerikler için sesi açmak gerekmeyecek. Çünkü altyazı okunabilecek.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın