reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için web sürümünden paylaşım desteği geliyor

Facebook’un sahibi olduğu dev platform Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Web sürümünden içerik paylaşma dönemi de kapıda.

Instagram, ortaya çıktığı kadarıyla kendi web sitesi üzerinden “post” yani normal içerik paylaşılmasına imkan tanıyacak.

Bu özellik Alessandro Paluzzi tarafından bulundu ve şimdilik direkt olarak aşağıdaki arayüzle geliştiriliyor.

Ancak Paluzzi açık şekilde belirtiyor. Bu özelliğin henüz çok erken aşamada olduğu ve hemen çıkmasının imkansız olduğu aktarılıyor.

Web sürümünden paylaşım elbette güzel görünüyor. Firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

Instagram’ın ileride sürece diğer formatlarının paylaşımlarını da ekleyeceği düşünülüyor. Şirket web sürümünü çok yavaş genişletiyor ancak yine de adımlar atılıyor.

Çünkü firmanın atmadığı adımlar da bulunuyor. Örneğin halen özel bir iPad uygulaması gelmiş değil. Peki neden Instagram iPad uygulaması gelmedi? Bunun çok komik bulunan cevabı burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son yeni bir profil ayarı getirdi

Artık kullanıcılar profillerine, kendilerine hangi kişi zamiriyle hitap edilmesini istediğini ekleyebiliyor.

Firma burada dört farklı seçeneğe izin veriyor. Instagram’ın aşağıda yer alan örneğinde kişinin profiline “She/Her” eklediği görülüyor. Biliyorsunuz bu dişi tanımlarda / hitaplarda kullanılıyor.

Bu özellik şimdilik sadece belirli pazarlarda açılmış durumda. Ancak bunun yakında değişmesi bekleniyor. Firma özelliği önümüzdeki haftalarda tüm ülkeler için aktif edecektir.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın