reklamı kapat

POPÜLER

Disney ışın kılıcı

Disney, yeni “ışın kılıcı” ile hayranları mest etti [Video]

Eğlence dünyasının en büyük isimlerinden Disney, Star Wars günü kapsamında hayranlara harika bir “ışın kılıcı” müjdesi verdi.

Piyasada hali hazırda satılan yerli yabancı birçok “Lightsaber” yani ışın kılıcı bulunuyor. Bunların belki de en gerçekçisinde ise sürpriz olmayacağı üzere Disney imzası bulunuyor.

Bugün yukarıdaki video ile tanıtılan yeni seçenek, çok uzun zamandır geliştiriliyordu. Bu ışın kılıcının en büyük farklı videoda da görebileceğiniz üzere gerçekten açılabiliyor olması.

Bu açıdan en gerçekçilerden sayılan kılıç için henüz çok fazla detay verilmiş değil. Örneğin bu Lightsaber satılacak mı ya da satılırsa kaça satılacak henüz bilmiyoruz.

Disney şimdilik sadece kılıcın “Star Wars: Galactic Starcruiser” oteli için olduğunu aktarıyor. Kılıcın canlı şekilde ilk olarak Galactic Starcruiser içerisinde görülebileceği belirtiliyor ve bunun için 2022 tarihi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney, ışın kılıcı öncesinde bir robot göstermişti

Daha önce de söylediğimiz gibi Disney’in robotik çalışmaları, firmanın kendi eğlence merkezlerinde kullanılacak robotlar geliştirmek odağında sürdürülüyor.

Firma film / animasyon karakterlerini Disney Park’lar içerisine olabilecek en gerçekçi şekilde dahil etmek istiyor. İşte bunun için kısa süre önce bir robot tanıtıldı.

Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz robot, Groot odağında gerçekçi şekilde yürüyebiliyor. Robotun hareketleri farklı karakterlere göre istenildiği gibi değiştirilebiliyor.

Şimdilik ince bir kablosu olan ancak ileride buna da gerek kalmayacak denilen Groot görünümlü bu robot, denge konusunda düz zeminde herhangi bir sorun yaşamıyor.

Kollarını hareket ettiren ve mimikleri de olan robot, firmanın tema parklarında sadece çocuklar değil, yetişkinlerin bile hoşuna gidecek gibi görünüyor.

İlgili Video