reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars hayranlarının içindeki Jedi artırılmış gerçeklikle uyanıyor [Video]

06 Eylül 2017

IFA 2017, Star Wars hayranlarını da boş geçmedi. Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarında Disney ve Lenovo iş birliğinde duyurulan artırılmış gerçeklik cihazı, Jedi olmak için yanıp tutuşanlara hitap ediyor.

Star Wars tutkunlarının hemen hepsi bir kez olsun bir ışın kılıcı kullanmak istemiştir eminiz. Evinizdeki replikalar sizi yeterince mutlu etmiyorsa Lenovo’nun ilk artırılmış gerçeklik cihazı sizin için üretildi. Star Wars: Jedi Challenges isimli artırılmış gerçeklik seti beraberinde Lenovo Mirage isimli artırılmış gerçeklik gözlüğü, bir ışın kılıcı kabzası ve bir de hareket takibi yapan mini cihazla geliyor. Hareket algılayan bu cihaz iki adet AA pille çalışırken ışın kılıcı 550 mAh kapasiteli şarj edilebilir pile sahip.

İşin eğlencesi ise sistemi kurduktan sonra başlıyor ki sistemi kurmak da oldukça basit. Hareket algılayıcıyı bulunduğunuz noktada yere koyuyor ve oynayacağınız oyunu telefonunuza indiriyorsunuz. Hem Android hem de iOS uyumluluğu sunan oyunu başlattığınızda ise Jedi eğitiminiz başlıyor. Oyunda birden fazla oynanış modu bulunuyor. Örneğin “Lightsaber Battles”da Kylo Ren, Darth Vader veya başka bir Star Wars kötüsüne karşı amansız bir düelloya girebiliyorsunuz. “Strategic Combat” modunda ise bir komutan olup savaş yönetimini üstlenebiliyor ya da “Holochess” modunda üç boyutlu strateji oyununun tadını çıkarabiliyorsunuz. Star Wars hayranlarının oldukça ilgisini çekecek olan bu set şimdilik ön siparişte. Cihazın yurt dışı fiyatıysa 200 dolar.

VİDEO