reklamı kapat

POPÜLER

Hem teknoloji hem nostalji sevenlerin hayallerini süsleyen akıllı ajanda

Not defteri denildiğinde akla gelen ilk şirketlerden biri olan Moleskine şimdi de karşımıza oldukça pratik bir ürünle çıkıyor. Akıllı ajanda olarak tanımlanabilecek bu yeni ürün yazarak aldığımız notların dijital bir kopyasını oluşturuyor. Böylece eski alışkanlıklarından vazgeçemeyenler de teknolojiye ayak uydurabiliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse akıllı ajanda iki önemli parçadan oluşuyor. Bunlardan ilki Moleskine tarafından hazırlanan ajanda. Dışarıdan bakıldığında standart bir not defteri gibi görünen o ürün aslında diğer ürünlerden önemli bir farka sahip. Normal kağıttan üretilmesine rağmen üzerinde yer alan kılavuz çizgileri bu defteri oldukça kullanışlı bir hale büründürüyor. Neredeyse görünmez olan bu çizgiler Moleskine Pen+ yardımıyla yazılanların dijital ortama aktarılmasına yardımcı oluyor. Moleskine Pen+ her darbenin ardından bu çizgileri baz alarak yazılanları eşzamanlıyor. Böylece not aldığınız her şeyi eşzamanlanması için tercih ettiğiniz cihazda görebiliyorsunuz. Bu ister akıllı telefonunuz, isterseniz tabletiniz olabiliyor. Akıllı ajanda olarak adlandırılan defter normal kalemlerle de kullanılabiliyor. Fakat yazdıklarınızın dijital ortama aktarılması için Moleskine Pen+’a ihtiyaç duyuluyor. Yazılanlar tercihiniz üzerine Moleskine Timepage, iCal, Microsoft Outlook veya Google Calendar‘a aktarılabiliyor. Böylece kullanıcılar tek bir alternatifle sınırlandırılmamış oluyor.

Yakında satışa sunulacağı açıklanan Moleskine akıllı ajandanın 30 dolardan alıcı bulması bekleniyor. Akıllı ajandaya dair görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.