reklamı kapat

POPÜLER

wacom

El yazısını dijitale dönüştüren akıllı ajanda [Video]

Wacom yeni Intuos çizim tabletleri haricinde Bamboo Spark adını verdiği yeni bir ürününü daha görücüye çıkardı. Tasarım açısından bir ajanda görünümüne sahip olan Bamboo Spark, bünyesinde barındırdığı elektro-manyetik rezonans sensörü ve birlikte gelen kalem sayesinde yazılanları algılayabiliyor.

Bluetooth desteğine sahip olan kalemde mürekkep kullanılıyor. Wacom’un akıllı ajanda olarak lanse ettiği Bamboo Spark’ta A5 boyutunda kağıtlar yer alıyor ve ajanda 100 sayfaya kadarki çizim veya yazıları hafızasına kaydedebiliyor. Tek tuşla iOS ve Android için geliştirilen uygulamalara bu çizimleri ve notları göndermek ise mümkün. El yazılarını dijital olarak mobil cihazlara aktarmaya olanak sağlayan Bamboo Spark, notları Wacom Cloud, Evernote veya Dropbox’a kaydedebiliyor. Bu arada unutmadan söyleyelim; Bamboo Spark’ın sol tarafına 10 inçe kadarki tabletler yerleştirilebiliyor.

USB üzerinden şarj edilebilen Bamboo Spark’ın pilinin tam şarj edildiğinde 8 saate varan kullanım imkanı sunduğu belirtiliyor. Önümüzdeki ay yurtdışında 160 dolardan piyasadaki yerini alacak Wacom Bamboo Spark’ın tanıtım videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz.