reklamı kapat

POPÜLER

Prostat kanserine karşı “centilmenler sürüşü”

En iyi takımınızı giyin, motosikletinizi parlatın ve kaskınızı takın. Çünkü 27 Eylül’de Distinguished Gentlemans Ride organizasyonu sizi bekliyor.

Bir centilmeni duruşundan, giyiminden hatta motor sürüşünden bile tanıyabilirsiniz. Motosiklet tutkunu centilmenlerin bir araya geleceği Distinguished Gentlemans Ride organizasyonu bu sefer Türkiye’deki centilmenleri de arasına dahil ediyor. İlk olarak 2012 yılında Avusturalya’da başlayan bu etkinlik ilk senesinde 64 şehirde 2.500 katılımcıyla bir motosiklet sürüşü gerçekleştirdikten sonra büyümeye devam etti. 27 Eylül‘de hemen hemen tüm dünyada 30.000‘den fazla katılımcı ile sürüş yapmaya hazırlanan Distinguished Gentlemans Ride’ın ise esasen belli bir amacı var.

Dünya üzerinde her gün 1.300 erkeğin ölümüne sebep olan prostat kanserinin tedavisine destek olmayı amaçlayan organizasyon, etkinliklerinde araştırma ve tedavi için bağışlar topluyor. 2014 yılında 1,5 milyon dolar toplayan organizasyonun 2015 hedefi ise tamı tamına 3 milyon dolar. Sürüş tamamen ücretsiz ve katılım için de herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor ancak sürücüler aracılığıyla organizasyona bağışlar yapılıyor ve gerekli fon da bu şekilde toplanıyor.

Distinguished Gentlemans Ride’a tüm motosiklet sürücüleri katılabilir ancak organizasyonun belli kriterleri mevcut. Mad Man dizisindeki Don Draper‘ın 1957 Matchless motoru üzerindeki bir fotoğrafından ilham alınarak düzenlenen bu tematik etkinlikte sürüşe katılmak için bir centilmen gibi giyinmek gerekiyor. İkinci kriterse klasik, bobber, cafe racer, scrambler veya farklı tarzda klasik görünümlü bir motor veya scooter kullanmak. Etkinlik 27 Eylül’de İstanbul‘da gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak veya detaylı bilgi almak için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.