reklamı kapat

POPÜLER

uçan motosiklet

Uçan motosiklet modelinden gelen korkutucu kaza videosu [İzle]

Rusya merkezli geliştirilen Hoversurf imzalı Hoverbike Scorpion 3 uçan motosiklet modeli, bu sefer bir kaza ile gündemde yer alıyor. İşte o anlar;

Hoversurf firmasının bu araç modeli Hoverbike Scorpion 3, ciddi anlamda satışa sunulan ilk uçan motosiklet modeli konumunda yer alıyor. Bu geleceğin ulaşım aracı, hatırlarsınız kendisini ilk olarak Dubai Polisi tarafından kullanılmasıyla gündeme getirmişti. Geçtiğimiz yıl ise bazı özel müşteriler tarafından satın alınan araç, bu sefer firma tarafından resmi olarak yayımlanmış olması şaşırtan bir kaza ile gündemde. Yukarıdaki videoda Hoverbike Scorpion 3‘ün Dubai’de yapılan bir deneme uçuşu / sürüşü sırasında 30 metre yukarıda yaşadığı sorun ve ardından yere çakılması karşımıza çıkıyor. Bu kazada sevindirici şekilde aracı uçuran / kullanan kişi çok büyük bir hasar almıyor. Ancak kaza gerçekten korkutucu görünüyor. Açık pervaneler kullanıyor olması bu tarz durumlar için çok kötü olan Scorpion 3, burada bir barometre arızası yaşamış deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hoversurf firmasının uçan motosiklet modeli Hoverbike Scorpion 3 hiç ucuz değil

Baktığımız zaman Scorpion 3 dört adet pervaneli motor üzerine kuruluyor ve 114 kg toplam ağırlığa sahip. Karbon fiber bir gövde üzerine kurulan uçan motosiklet, yasal limitler nedeniyle saatte 96 km/s hızın üzerine çıkamıyor. Kullanmak için pilot lisansına ihtiyaç duyulmayan Hoverbike Scorpion 3, gücünü hibrit lityum-manganez-nikel pil sisteminden alıyor. Bu pil aracı sadece 15 dakika boyunca havada tutabiliyor. Ancak araçta 40 dakika kullanım süreci sunan bir uzaktan kontrol modu da yer alıyor. Ürünün tam 150 bin dolarlık bir satış fiyatı buluyor.