reklamı kapat

POPÜLER

Android 10 Samsung Galaxy A6+ Galaxy A6 Plus

Türkiye’de Android 10 alan en yeni Samsung modeli

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye’de yeni bir model daha Android 10 aldı.

Samsung Türkiye daha önce de aktardığımız üzere geçtiğimiz ayın başında Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri için Android 10 ile One UI 2.0 güncellemesini indirmeye sunmuştu. Daha sonra Galaxy A70, Galaxy A80 ve Galaxy A50 için çıkan güncelleme, en son da Galaxy J6, Galaxy A70 ve Galaxy A30s için indirmeye sunulmuştu. Şimdi ise yeni sürüme Galaxy A6+ modeli geçirildi. Orijinal işletim sistemi Android 8 olan telefon, çok yüksek ihtimalle Android 11’e geçmeyecek telefonlar arasında yer alıyor. Haziran ayında yeni sürüme Galaxy A10s, Galaxy A20s, Galaxy A20, Galaxy M30s, Galaxy A6, Galaxy A10, telefonlar ile Galaxy Tab S4 tablet modelleri de geçiş yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video