reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10

Mayıs ayında Android 10 alacak Samsung telefonlar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda önemli adımlar atıyor. Peki mayıs ayında Android 10 işletim sistemine hangi cihazlar geçiyor?

Samsung Türkiye geçtiğimiz ayın başında hatırlarsınız ilk önce Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri için Android 10 güncellemesini indirmeye sunmuştu. Daha sonra Galaxy A70, Galaxy A80 ve Galaxy A50 için çıkan güncelleme, en son Galaxy J6 ve Galaxy A30s için indirmeye sunulmuştu. Mayıs ayında ise yeni sürüme -firmanın resmi sitesine göre- Galaxy A70 (Sorun nedeniyle iptal edilen güncelleme yeniden gelecek) Galaxy A10s, Galaxy A20s, Galaxy A20, Galaxy M30s, Galaxy A6, Galaxy A10 ve Galaxy A6+ modelleri geçiş yapıyor. Bu telefonların sahipleri tarafından merakla beklenen güncelleme, cihazlara yeni bir nefes oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video