reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X tarafından sevindiren oyun duyurusu

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için sevindiren ve büyük de bir merak uyandıran oyun duyurusu yapıldı.

Microsoft, 2020 sonunda çıkacak Xbox Series X için gerçekten hızlı davranıyor. Fiyatı haricinde hemen her detayı resmi olarak duyurulan konsol, bu sefer oyuncuların en çok merak ettikleri en önemli konuyla gündemde. Microsoft’tan yapılan resmi açıklamaya göre konsolun sunduğu oyun deneyimi ve grafik kalitesi önümüzdeki hafta gerçek zamanlı olarak gözler önüne serilecek. Tam olarak 7 Mayıs tarihinde bir gösterim yapacak firma, böylece yeni dönemin grafiklerine de ilk gerçek bakışı attırmış olacak. Burada yeni tanıtılan Assassin’s Creed Valhalla üstünden de bir gösterim yapılacak. Çıkışta rakip Playstation 5 gibi kendisine özel oyunlara sahip olmayacağı bilinen ve bu açıdan biraz üzen konsol, biliyorsunuz oyun konusunda geriye dönük geniş bir destek ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek oyun gösterimi ile yapabildikleri hakkında  gövde gösterisi yapılacak Xbox Series X teknik detayları şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Bu donanımlarıyla 4K çözünürlükte 60 fps oyunu standart hale getirebilecek ve bazı yapımlarda 4K 120 fps seviyesine çıkacak denilen model, bünyesinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü de barındırıyor. Dahili depolama depolaması arkaya takılan 1 TB harici depolama kartı ile artırılan konsol, biliyorsunuz Ray tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. ALLM ve VRR destekleri de bulunan Xbox Series X, Türkiye’de çıktığı zaman 8 bin TL’yi bulabilir deniyor.

İlgili Video