reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin olası satış fiyatları ortaya çıktı!

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesinin satış fiyatları netleşiyor. Sağlam bir kaynağa göre fiyatlar tam da şöyle olacak;

Apple’dan artık kesin olduğu üzere yaz sonunda dört farklı iPhone 12 modeli geliyor. Direkt olarak yukarıdaki gibi görünmesi ve isimlendirilmesi beklenen telefonlar, gündemden düşmüyor. İşte bu geniş aile şimdi fiyat konusuyla gündemde. Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Jon Prosser’a göre yeni aile 649 dolardan başlayacak. Yani kişilerin iPhone 12’ye ulaşmak için en az 649 dolar vermesi gerekecek. 12 Max modeline ise Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan iPhone 12 Pro ise 999 dolardan başlayacak deniyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak açıklaması yapılıyor. Bunlar elbette temel depolama için konulan fiyatlar. Daha yüksek depolama için istenecek fiyatları henüz tam olarak bilinmiyor. Modellerin Türkiye fiyatı ise tahminen en az 8 bin TL‘den başlayacak gibi görünüyor. Hatta kura ve vergilere bağlı olarak iPhone 12’lerin yıl sonunda 10 bin TL‘den başlama ihtimali dahi bulunuyor. Biliyorsunuz 399 dolarlık yeni iPhone SE (2. nesil) Türkiye’de tam 5.299 TL‘ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için genel bir özet yaparsak

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, 5,4 inç OLED ekran, 5G desteği, çift arka kameraya sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak. Bu model 6,1 inç OLED ekran, 5G desteği, çift arka kamerayla karşımıza çıkacak. Ailenin bir diğer modeli ise iPhone 12 Pro oluyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera + LiDAR tarayıcı ve 5G desteği ile yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera + LiDAR tarayıcı ve 5G desteği yolda bulunuyor.

Görsel kaynak: PhoneArena

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın