reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Otomobil tutkunlarına güzel haber; Alfa Romeo tarihini sanal olarak gezin

2020 ile birlikte marka tarihinde önemli bir kilometre taşını daha deviren Alfa Romeo, meraklılarının ilgisini çekecek bir işe imza attı.

Bu yıl 110. yaşını kutlayan Alfa, hayranlarını sanal ortam üzerinden büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Markanın 110 yıllık geçmişi üzerine oluşturulan “Storie Alfa Romeo” web serisi, müzede sergilenen ve üretildiği tarihe damga vuran otomobillerin daha önce yayınlanmayan hikâyeleri ve arşiv görüntülerini göz önüne seriyor. Markanın modellerinin üretildiği dönemlerde gerçekleşen siyasi, kültürel ve popüler olaylarla desteklenmiş bir tarih yolculuğu sunan web özel serisi, 1910 yılında üretilen markanın ilk modeli 24 HP’nin hikayesi ile başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo

Geçmişten günümüze en özel Alfa Romeo modelleri hakkında bilgiler paylaşılan web serisi, İtalya’nın Arese kentindeki “Museo Storico”da yer alan; güzellik ve performanslarıyla beğeni toplamış otomobillerin daha önce yayınlanmayan hikâyeleri internet üzerinden gözler önüne seriliyor. Site, markanın hikayesini arşiv görüntüleri ile destekleyerek tüm faaliyetlerini ele alıyor. Markanın İtalyan toplumunu kucaklayarak küresel bir simgeye dönüşümünü aşama aşama aktarırken; marka vizyonunu artıran yöneticiler ile araçların üretimine katkı sağlayan önemli tasarımcı ve mühendislerin deneyimleriyle de Alfa tutkunlarına bilgi dolu bir geçmişin kapılarını aralıyor.

Alfa Romeo’nun mihenk taşları ve en özel modellerinin aktarıldığı sitede, otomobillerin üretildiği dönemde yaşanan siyasi, kültürel ve popüler olayları da tarihçe paralelinde aktarılarak seriye renk katıyor. Giuseppe Merosi Milano’nun Via Cappuccio bölgesinde bulunan evinde ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili – Lombard Automobile Factory, Inc.) kurulmadan önce tasarladığı 24 HP’nin hikayesi ile başlayan ve 1925 yılına kadar yaşanan gelişmeleri aktararak ilerleyecek olan seri, takipçilerini bir bölümden diğerine samimi bir buluşmaya götürüyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu