reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Alfa Romeo severlere üzücü haber; ikonik model için yolun sonu!

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, markanın hayranlarını üzecek bir gelişme ile karşımızda. Şirket sevilen modelinin üretimini sonlandırma kararı aldı.

Her otomobil üreticisi bünyesinde “özel” diyebileceğimiz modeller üretiyor. Bu tip otomobiller çok iyi satış rakamlarına ulaşamasa da markaların kimliklerini belirlemede ve kullanıcılara aktarmada hayati rol oynuyor. İşte bu tarz otomobillerin Alfa Romeo bacağındaki ismi olan 4C ve 4C Spider, Alfa sevenlerin kalbinde adeta taht kurmuştu. Tamamen karbon şase yapısı, alçak oturuş pozisyonu ve tasarımı ile bir ikon haline helen model hakkında üzücü bir gelişme yaşandı. Ticari anlamda iyi günler geçirmeyen marka strateji değiştirerek maliyetleri kısma yoluna gidiyor. Buna göre 2015 yılından beri üretilen 4C ve 4C Spider modellerinin üretimi duruyor. Anlayacağınız artık sıfır kilometre bir 4C almanız neredeyse imkansız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkonik Alfa Romeo modelleri çok beğeniliyordu

Alfa Romeo’nun yaptığı bu hamle, markayı yakından takip edenleri çok da şaşırtmadı. Çünkü İtalyan üretici 2018 yılında bahsi geçen modelleri Amerika Birleşik Devletleri pazarından çektiğini duyurmuştu. Spor ve ikonik araçların dışında genel kitleye daha çok hitap eden modellere yoğunlaşmak isteyen Alfa Romeo için bu kadar yerinde olmuş bile diyebiliriz. Marka son yıllarda adını sadece Stelvio ile duyurabilmişti. Anlayacağınız üzere ürün yelpazesi oldukça daralmıştı. Yeni çıkacak bir SUV modelinin dedikoduları da mevcut olsa da sevenlerini gerçek anlamda heyecanlandıracak bir durum söz konusu değil. Markanın 4C ve 4C Spider modellerini iptal etmesinden sonra sahip oldukları kaynakları hangi modellere aktaracağı ise merak konusu. Bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

 Stelvio ve Volvo XC60’ın arazi üzerindeki nefes kesen performans savaşı