reklamı kapat

POPÜLER

alfa romeo 4c dakar

Gerçeğe dönüşmeyi bekleyen konseptlerde bugün: Alfa Romeo 4C Dakar

Bağımsız tasarımcıların birbirinden özel çalışamlarına yer verdiğimiz serinin bu bölümünde, asfalt ruhunu araziye taşıyan Alfa Romeo 4C Dakar var.

Geride bıraktığımız kasım ayının son günlerinde yeni bölümüyle sizlerle buluşturduğumuz “Gerçeğe dönüşmeyi bekleyen konseptler” serimizde akıllarımızda yer edinecek projeler görmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz bölümünde ilk kez bir motosiklet versiyonuna yer verdiğimiz seride Pablo Baranoff ve Alex Guliyants ikilisinin ortak imzasıyla tasarlanan Honda Electric Cafe Racer konuğumuz olmuş ve LOG takipçileri tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Yeni bölümde ise benzer örneklerini gördüğümüz “rallileştirme” operasyonlarından birisi yer alıyor. Alfa Romeo ailesinin ufak ama bir o kadar da hızlı modeli 4C tabanlı olarak geliştirilen proje, bu zamana kadar gördüklerimiz arasında ilk üçe rahatlıkla girebilecek seviyede. İşte Afa Romeo 4C Dakar

Değişen ruh

Mo Aoun isimli bağımsız bir tasarımcı tarafından elektronik ortamda gerçekleştirilen projede 4C’nin belirli hatları dışında tamamen değiştirildiğini görüyoruz. İkonik Alfa logosunun önüne eklenen koruma paneli ve arazi lastikleriyle başlayan bu değişim, tavana eklenen LED ışıklandırmalar ve arka bölümde görünümdeki “kural tanımazlığı” vurgulayan lastik eklentisiyle tamamlanıyor. Tasarımcı Aoun’un değiştirdiği kısımlarla birlikte sadık kaldığı kısımlar da mevcut. Yan bölümdeki hava girişleriyle birlikte 4C’nin orijinal şemasında yer alan ön ve arka ışıklandırmalar ufak eklentilerle “vahşi” bir hissiyat oluşturuyor. Kokpit bölümüyle ilgili herhangi bir detayın yapılmadığı model listemizdeki yerini alırken, Bentley örneğinde olduğu gibi belki bir gün asfalta çıkabilir.