reklamı kapat

POPÜLER

Bir eşi daha yok; Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 satışa çıkıyor

Düzenlenecek özel bir etkinlike satışa sunulacak Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001, eşsiz kelimesinin gerçek karşılıklarından.

İtalyan otomobillerinin tasarım konusunda kendine has bir çizgide olduğu tüm dünya genelinde kabul gören bir durum. Ana akım olarak nitelendirebileceğimiz markaların dışında Touring, Bertone ve Pininfarina gibi özel tasarım stüdyolarıysa halihazırda çekici olan otomobilleri birer arzu nesnesine dönüştürüyor. Bu felsefenin güncel örneklerinden bir tanesiyle geçtiğimiz yıl içerisinde tanıştık. Sadece bir örneği bulunan Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 projesi, 4C üzerine şekillenen bir sanat eseriydi adeta. Umberto Palerno Design ekibi tarafından hayata geçirilen bu otomobil bir anda dünyadaki diğer parçaları anlamsız hale getirmiş olsa da, artık gerçek bir sahiple kavuşmasının zamanı geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süreç bu ay netleşecek

İlk kez geçtiğimiz haziran ayı içerisinde “Salone Auto Torino” etkinliğinde sergilenen projeyle ilgili, koleksiyonerin radarına gireceğine dair geniş çaplı değerlendirmeler yapılmıştı. Yeni karakteriyle birlikte standart 4C’den büyük oranda ayrılan otomobilin motor bölümünde ise herhangi bir modifikasyon yapılmadığı da bilinmesi gerekenler arasında. Buradaki değerler de 1,8 litrelik ünitenin 237 beygir güce ve 349 Nm torka sahip olduğunu vurgulamamızı gerektiriyor. Mole Costruzione Artigianale 001, 25 Mayıs’ta RM Sotheby tarafından düzenlenen Villa Erba etkinliğinde açık artırma usulüyle satışa sunulacak. Aracın ne kadarlık bir rakamdan alıcı bulacağını da hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Alfa Romeo Stelvio