reklamı kapat

POPÜLER

Daha ne kadar ileri gidilebilir: Alfa Romeo 6C Disco Volante [Konsept]

Bağımsız bir otomobil tasarımcısı tarafından geliştirilen konsept gelecekte olmasını istediğimiz tasarımlar listesine dahil almaya aday.

Bağımsız tasarımcılar tarafından geliştirilen gelceğin otomobilleri tasarımlarında bu güne kadar süper sport ve SUV başta olmak üzere birçok segmentin temsilcileri bizlere hayal gücünün sınırlarının ne kadar zorlanabileceğini gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Otomobil ve tasarım denildiğinde öne çıkan markalardan bir tanesi olan Alfa Romeo için de bu güne kadar yapılan tasarımlar arasında öne çıkanlarını sizlerle paylaştık. Bahsetttiğimiz bu örneklerin son temsilcisi profesyonel otomobil tasarımcısı olan İtalyan Matteo Gentile‘nin GTL Series Evo adını verdiği tasarım çalışmasıydı. Tasarımıyla bizim gibi birçok kişinin ilgisini çeken bu projenin ardından karşımıza çıkan yeni konsept bu alanda da “Daha ne kadar ileri gidilebilir?” sorusunu bir kez daha sormamıza neden oldu.


Alfa Romeo ve Bertone gibi şirketlerin yanı sıra bir dönem Ford Türkiye‘de de görev yapan otomobil tasarımcısı Alex Imnadze tarafından geliştirilen Alfa Romeo 6C Disco Volante konsepti, 4C ve 8C’nin yer aldığı yüksek performans serisinin ortancası olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman olduğu gibi ikonik Alfa ızgarası üzerine şekillendirilen aracın ön tarafındanki yapı adeta saldırmaya hazır bir köpek balığına işaret ediyor. Arka tarafta da oldukça radikal bir çizginin kullanıldığı konseptin bu bölümdeki ışıklandırma grubu aklımıza Zagato felsefesini de getirmiyor değil. Imnadze’nin Alfa Romeo dışında; Porsche, Mercedes ve Bugatti gibi tasarımlarının yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.