reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale tanıtım öncesi sızdı; işte ilk görüntüler

Tanıtımına saatler kalan Alfa Romeo Tonale için ortaya çıkan sızıntı, iç ve dış tasarım dinamiklerini tamamen ortaya koyuyor.

Alfa’nın 2019 yılında konsept olarak lanse etmesiyle birlikte bir anlamda ön gösterimini yaptığı kompakt SUV modeli Tonale için beklenen gün geldi. Aradan geçen 3 yıllık zaman diliminin ardından aracı seri üretime taşımaya hazır olan İtalyan üretici, bugün gerçekleştireceği küresel lansman ile son kullanıcıya ulaşacak dinamikleri lanse edecek. Örtülerinin resmi olarak kaldırılmasına saatler kalan Alfa Romeo Tonale için tanıtımı aratmayacak görseller ise kısa sürede gündeme oturdu. Aracın iç ve dış bileşenlerini tamamen ortaya koyan sızıntılarda, konsept versiyonla olan bağlılık da dikkat çekiyor.

Alfa Romeo Tonale çizgileri eski modellere selam gönderiyor

Ürün gamında Stelvio’nun altında konumlanacak olan Tonale, Alfa’nın satış adetleri bazında yüksek beklentiler ortaya koyduğu bir model. Daha erişilebilir fiyatlara ek olarak taviz verilmeyen sportif tasarımın bu noktada en büyük silah olacağına şüphe yok. Modelin ön bölümünde konumlandırılan ışıklandırma grupları, 90’lı yıllarda sunulan SZ-RZ’ye kadar uzanıyor. Son olarak Brera’da gördüğümüz bu yapının arka tarafta da benzer oranda yansımaları söz konusu. Kokpit tarafından gelen görüntülerde, halihazırda satışta olan Giulia ve Stelvio’dan paylaşılan parçalar karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte 12,3 inçlik sürücü ekranı ve 10,25 inçlik multimedya sistemin Tonale’yi farklı noktada değerlendireceğimiz parçaları arasında. Alfa Romeo’nun elektrifikasyona geçiş sürecinde şarj edilebilir hibrit nitelikler barındıran ilk modeli olarak sahneye çıkacak olan Tonale ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR