reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale’nin seri üretim versiyonu sızdırıldı!

İtalyan üreticinin bu yılın başında Cenevre Otomobil Fuarı’nda concent versiyonunu tanıttığı Alfa Romeo Tonale, seri üretim versiyonu ile karşımızda.

Son Cenevre Otomobil Fuarı, Alfa Romeo açısından heyecan verici geçmişti. Markanın BMW X2, Volvo XC40 ve Audi Q2’ye rakip olması için tasarladığı Tonale’nin concept bir versiyonu tanıtılmıştı. Tasarımı ile rakiplerinden kolayca ayrılan modelin seri üretim versiyonu merak ediliyordu. Markanın sevenleri yeni modelin konsept tasarımdan çok uzlaşmaması gerektiğini savunuyordu. Neyse ki bu dilekleri gerçek oldu. Yeni Tonale, İtalya’da bir garaj içerisinde kamufulajsız şekilde görüntülendi. Biraz önce bahsettiğimiz rakipleri ile kapalı bir otoparkda görüntülenen modelin orada bulunma amacı tam olarak bilinmiyor. İtalyan tasarımcılar Tonale’nin rakipleri ile tasarım konusunda nasıl mücadele ettiğini görmek istemiş olabilir. Modelde concept tasarımda bulunan farlara göre daha kalın ve kısa bir far yapısı bulunuyor. Aynı zamanda ön ızgara da büyütülürken yan aynalar da daha kullanışlı hale getirilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo sessizliğini koruyor

İç mekana baktığımızda ise İtalyan üreticinin yeni tasarım dili bizleri karşılıyor. Markanın diğer modellerinde de görmeye alışkın olduğumuz direksiyon, sportif tasarımı ile oldukça şık duruyor. Opsiyon olarak sunulması beklenen dijital kadranda, navigasyon özelliğinin de bulunduğu görülebiliyor. Medya ve eğlence sisteminin detaylarını ise henüz bilmiyoruz ancak çekilen resimlerden anlaşıldığı üzere Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunulacak. 2021 yılında piyasada olması beklenen Tonale’nin sızıntı görüntüleri marka tarafından henüz doğrulanmadı. Stelvio’nun küçük kardeşi hakkında gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Alfa Romeo Stelvio ve Volvo XC60’ın arazi üzerindeki nefes kesen performans savaşı