reklamı kapat

POPÜLER

Opel Corsa-E

Opel Corsa-E için beklenen açıklama yapıldı

Tanıtımının ardından sessizliğe bürünen Opel Corsa-E projesinin üretim süreciyle ilgili resmi açıklama nihayet kaynaklar üzerinden yapıldı.

Altıncı jenerasyonuyla birlikte kelimenin tam anlamıyla çağ atlayan Opel Corsa ilk andan itibaren kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı. Özellikle tasarım konusunda geldiği nokta ile artık çok daha modern bir görüntüye kavuşan otomobilde PSA dokunuşları hissetmek de kolaylıkla mümkün. Lakin her şeyin ötesinde altıncı jenerasyonu tarihe kayıt ettirecek en büyük özellik, beraberinde elektrikli versiyonu da getirecek olmasıydı. Bu görevi üstlenecek olan Opel Corsa-E için uzun süredir beklenen resmi üretim planlama açıklaması nihayet geldi. Buna göre eğer herhangi bir değişiklik olmaz ise önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde Corsa-E‘nin üretim bandı macerası başlayacak. İlk teslimatlarınsa yine 2020’in ilk yarısı içerisinde kademeli olarak yapılması da karşımıza çıkacak sonuçlar arasında bizi bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Corsa-E hakkında bilmeniz gerekenler

Geçtiğimiz mayıs ayında ilk kez karşımıza çıkarılan elektrikli versiyonun fiyatlarıyla ilgili de net bilgiler paylaşılmıştı. Avrupa pazarı için 30.999 euro gibi bir başlangıç fiyatı belirlenen otomobilin, sunduğu özellikler dikkate alındığında rahatlıkla tercih edilebilir bir seçenek olduğunu da söylemek mümkün. Üzerinde taşıyacağı batarya paketiyle 330 kilometreye kadar menzil kat edebilecek olan Corsa-E’nin en büyük destekçisi hızlı şarj özelliği olacak. Kullanıcılar araçlarını sadece 30 dakikalık şarjla yüzde 80 batarya seviyesine getirme opsiyonuna sahip. Opel’in batarya paketine 8 yıl garanti vermesi de şüphesiz bu noktada oldukça önemli. 136 beygir güce ve 260 Nm torka sahip olan modelin 0’dan 50’ye 2,8 saniyede, 0’dan 100’e ise 8,1 saniyede çıkabilme gibi bir potansiyeli de mevcut. Opel, aracın üretimini İspanya’nın Zaragoza kentinde yer alan tesislerde gerçekleştirecek.

İlgili video

Corsa-E tanıtım filmi