reklamı kapat

POPÜLER

8C

Brera

“Alfistilere” güzel haber; Alfa Romeo, 6C ile “süper otomobil” heyecanına ortak olabilir

Önemli kaynakların gündeme taşıdığı iddialara göre süper otomobil hazırlığı içerisinde olan Alfa Romeo, meraklılarına büyük bir sürpriz yapabilir.

Stelvio ve Giulia‘nın gördüğü ilgiyle üzerindeki bulutları biraz da olsa dağıtma şansı yakalayan Alfa Romeo‘da bazı şeylerin değişmesi gerektiğini geçtiğimiz yıl içerisinde sık sık dile getirmiştik. Nitekim 2018’in ilk günlerinde markanın önemli isimlerinden Roberto Fedeli‘nin yaptığı açıklamalarla birlikte Alfa’nın yavaş yavaş beklentileri karşılayacak nitelikte bir plan içerisinde olduğunu somut olarak öğrendik. Audi Q7’ye rakip olabilecek bir SUV ve Giulietta’nın yerine yeni bir model gibi planlamalar yapan marka içerisinde 4C üzerinde de önemli revizyonlar yapılacak. Fedeli’nin bu modeller üzerine şekillenen açıklamasının yaklaşık 20 gün sonrasında ortaya çıkan yeni bir haberse tüm Alfa Romeo meraklılarını heyecanlandırdı. Autocar’a yansıyan haberin ilk detayları ise bizleri yepyeni bir süper otomobil projesine götürüyor.

Brera

6C bir başlangıç olabilir

Alfa Romeo’ya yakınlığıyla bilinen Almanya merkezli performans geliştirme markası Pogea Racing’in gündeme getirdiği bu yeni süper otomobil projesinde bizler 6C ismi karşılıyor. 8C ve 4C arasında konumlandırılacak olan aracı iki yıl içerisinde tanıtma planları olduğu söylenen Alfa’nın, motor kısmında Giulia QV’de yer verdiği 510 beygirlik V6 makineyi kullanması gündemde. Bu da aracın 6C adını motorundaki altı silindirli yapıdan alacağı dedikodularını karşılıyor. Henüz ilk detayları üzerinden değerlendirmesini yaptığımız projeyle ilgili sorulması gereken en önemli soruysa elektrik motorunun kullanılıp kullanılmayacağı yönünde. Kaynakların 2020 için işaret ettiği modelin çıkış tarihini ve o dönem için markaların yaptığı planlamaların hemen hepsinde en az hibrit seçeneği olduğunu düşündüğümüzde bu sorunun sorulması kaçınılmaz bir hal alıyor. Şu aşamada ise 6C’nin hibrit olmasıyla ilgili bir olasılık söz konusu değil. Bu arada Maserati’nin 2020 yılında ilk elektrik spor otomobilini piyasaya sunacağını kenara not etmekte fayda var.

Her ne kadar Alfa Romeo resmi kaynaklarının bu iddiaları dedikodu olarak nitelendirse de, önümüzdeki süreçte gelecek bir spor otomobil sorularının yalanlanmaması kafalardaki işaretleri de artırıyor. Alfa Romeo ile ilgili kaynaklara yansıyan son ve diğer önemli detaysa başka bir ihtimalin canlanabileceğine işaret ediyor. FIAT’ın 124 Spider‘ı geri döndürme projesi kapsamında Mazda ile yaptığı ortaklık üzerinde durduğu söylenen Alfa yönetimi, Brera Spider ve Brera Coupe‘nin selefi olacak bir modeli de sonra değerlendirmek üzere bir kenara yazmış gözüküyor. Bu yıl içerisinde daha net haberlerle karşımıza çıkabilecek bu proje ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.