reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Alfa Romeo sahiplerine önemli uyarı; Sizi de etkileyebilir

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) bünyesinde bulunan Alfa Romeo, tüm dünyadaki kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir haber yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde çıkan son haberlere göre Alfa Romeo 60 binden fazla aracını geri çağırıyor. Guilia ve Stelvio modellerini kapsayan geri çağırma süreci hakkında markadan bir açıklama geldi. Marka, araçlardaki problemin adaptif hız sabitleyici sistemindeki bir hatadan dolayı meydana geldiğini açıkladı. Adaptif hız sabitleyici normal çalışma düzeninde sürücü ayağını frene değdirdiği anda devreden çıkıyor. Ancak oluşan bir arızadan dolayı sistem devre dışı kalmıyor. Sürücülerin sistemi devre dışı bırakmak için fren pedalına bir süre basılı tutması gerekiyor. Durumun ise çalışanlardan birinin araçları test ederken ortaya çıktığı ve arızaya bağlı olarak herangi bir kaza meydana gelmediği de söylendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer bir Alfa Romeo sahibiyseniz

Gelelim merak ettiğiniz konuya. Geri çağırma, 2017 ile 2019 yılları arasında üretilen tüm Giulia ve Stelvio modellerini kapsıyor. Geri çağrılacak modellerin sadece 20 bin kadarı Amerika’da. Bu da demek oluyor ki sizin de sahip olduğunuz bir araç geri çağrılıyor olabilir. Şirket önümüzdeki aydan itibaren sorundan etkilenen kullanıcılara bilgi vereceğini de söyledi. Gelişmeleri takip etmenizi öneririz.

İlginizi çekebilir

Alfa Romeo Stelvio ve Volvo XC60’ın arazi üzerindeki nefes kesen performans savaşı