reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror Netflix

Black Mirror: Bandersnatch sonrası Netflix kararı

İnteraktif Black Mirror filmi Bandersnatch sonrası Netflix bu alanda ilerleyeceği yol haritasını netleştirmiş gibi görünüyor.

Yaptığınız seçimlerle hikayeye yön verip, farklı sonlara ulaşabileceğiniz interaktif Netflix filmi Black Mirror: Bandersnatch‘in başarısı tartışılır. Ancak popüler çevrim içi yayın servisinin gelecek vizyonunda yeni interaktif yapımların yolda olduğu netleşti. Netflix ürün başkan yardımcısı Todd Yellin’in yaptığı açıklamada Black Mirror: Bandersnatch için şu yorum yapılıyor: “Yapım dünya genelinde hayli popüler oldu. Biz de interaktif hikayeler üzerine daha fazla yatırım yapabileceğimizi fark ettik. Yani önümmüzdeki iki yıl içinde daha fazla interaktif hikaye görmeye hazır olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha fazla interaktif hikaye yolda

Black Mirror bizi her ne kadar bir bilim kurgu distopyası içine atsa da gelecek yapımlar farklı yönlerde ilerleyecek gibi görünüyor. Yellin açıklamasının devamında “Yeni yapımların illa bilim kurgu türünde olması ya da karanlık hikayeler sunmasına gerek yok. Absürt bir komedi de olabilir romantik bir hikaye de olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklama aslında bizi Bandersnatch sonrası kaleme aldığımız bir yazımıza geri döndürüyor. Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz yazımızda Bandersnatch ile beraber platformun “ideal film” için gerekli veriyi basit bir şekilde elde ettiğinden bahsetmiştik. Yani bu tarz yapımlar platform için bir nevi “test alanı” oluşturuyor. Romantik bir interaktif hikaye, Netflix’e bir sonraki orijinal romantik filminde, kullanıcıların izlemek istediği rotayı çizmesine yardımcı oluyor.

Şimdilik bu açıklama dışında resmileşmiş bir film duyurusu yok. Ancak Yelling’in sözlerinden sonra yakın gelecekte duyurular geleceğini söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Bandersnatch fragmanı