reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror benzeri Netflix interaktif dizisi

Netflix’in yeni interaktif dizisi ile vahşi doğada hayatta kalma savaşına hazır mısınız? [Video]

Bear Grylls ile vahşi doğaya atılmaya hazır mısınız? Black Mirror: Bandersnatch sonrası ilk interaktif Netflix dizisi belli oldu.

Black Mirror: Bandersnatch sonrası Netflix, yeni interaktif yapımların kapıda olduğunu belirtmişti. Hatta geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda sadece bilim kurgu, distopya gibi konular üzerine gidilmeyeceği de söylendi. Farklı türlerde interaktif serilerin izleyicilerle buluşturulacağı yeni kesinleşmişti ki ilk serinin müjdesi verildi. Vahşi doğada hayatta kalabilmek için yaptığı akıl almaz şeylerle tanınan Bear Grylls bu kez yeni seride bizim yönlendirmemize ihtiyaç duyuyor. You vs. Wild isimli yeni dizide Grylls’ın kurtuluşu, izleyicilerin ellerinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayatta kalma mücadelesi

8 bölümden oluşacağı belirtilen interaktif dizi, Netflix’in Los Angeles’taki basın toplantısı sırasında tanıtımını gerçekleştirdi. Seçimlerin Grylls’i öldürme ihtimali sorulunca Netflix Orijinal İçerik Başkan Yardımcısı Cindy Holland, Black Mirror: Bandersnatch gibi “karanlık” temalı bir dizi beklemememiz gerektiğini belirtiyor. Zaten Grylls’i geçmişte de izleyenler, ne yapıp edip kendini bu kötü durumdan çıkaracağını biliyor. Bu dizi hayatta kalmaktan ziyade, seçimleriniz sonucu “nasıl hayatta kalabileceğinize” dair bir çıkarım yapmanızı sağlayacak gibi görünüyor. Tabii seçimlerle Grylls’in işini hayli zorlaştırmak da izleyicinin elinde.

Bandersnatch sonrası farklı tatta bir yapımla geliniyor olması, distopik evrenlere pek de meraklı olmayan izleyicileri interaktif hikayelerle tanıştırmak için doğru bir adım gibi görünüyor. Daha önce yaptıkları açıklamalarda da romantik filmlerden komedi temelli yapımlara kadar interaktif içerikler görebileceğimiz işaret ediliyor.

Grylls’in Discovery Channel’daki Man vs. Wild serisinden esinlenilerek ismi You vs. Wild konulan 8 bölümlük interaktif dizi 10 Nisan‘da platformdaki yerini alacak.