reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch filmindeki oyunlardan biri yayında [İndir]

İnteraktif bir macera sunan Black Mirror: Bandersnatch, deneyimi sadece Netflix üzerinde sınırlamıyor. Filmde yer alan oyunlardan birini oynayabilirsiniz.

Cuma günü yayınlanan Black Mirror: Bandersnatch, 1984’te bir oyun geliştiricisinin başından geçenleri konu alıyor. Kendi interaktif oyununu geliştiren genç bir yazılımcı olan Stefan Butler (Fionn Whitehead), Tuckersoft’ta çalışmak için oyununun demosunu şirkete götürmesiyle macera başlıyor. Burada ise şirketin “altın çocuğu” olan bir başka oyun geliştiricisi Colin Ritman (Will Poulter) ile tanışıyor. O sırada Nohzdyve isimli bir oyun üzerine çalışan Colin’in oyunu bitirip bitiremeyeceği ise biraz seçimlerinize bağlı. Doğru hamleleri yaparsanız Colin’in oyunu bitirmesini sağlayabilirsiniz. Ancak Colin oyunu bitirse de bitirmese de oyuna ulaşmak mümkün. Çünkü Netflix hazırladığı internet sitesinde oyunu indirmek için ayrıca bir bağlantı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZX Spectrum’a göre yazıldı

Tuckersoft sitesinin farklı versiyonları olduğunu da belirtelim. Sitenin başına “www” yazıp yazmamanıza göre farklı içeriklere gidebiliyorsunuz. “www” ile başlayan URL’de Stefan Butler’ın Bandersnatch sitede bitmiş halde yer alırken “www” uzantısını çıkarınca oyun iptal edilmiş olarak gösteriliyor. Aynı durum Nohzdyve için de geçerli. Oyunu indirebilmek için doğrudan buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ancak oyunu oynayabilmek için bir de emülatör indirip kurmanız gerektiğini belirtelim. 1980’lerin başında İngiltere’de satışa sunulan kişisel bilgisayar ZX Spectrum’a göre geliştirilen Bandersnatch bu sebeple emülatörsüz oynanamıyor. Speccy ve benzeri emülatörleri indirerek oyunu deneyimleyebilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı