reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror: Bandersnatch

Gizemli Black Mirror filminin sırrı çözüldü

Geçtiğimiz hafta Netflix kütüphanesinde gizemli bir Black Mirror filminin belirdiğini söylemiştik. Filmin gizemi yavaş yavaş çözülüyor.

Netflix sürpriz olarak karşımıza çıkarmaya hazırladığı Black Mirror: Bandersnatch konusunda ne yazık ki pek de başarılı olamadı. 28 Aralık‘ta yayınlanacağı haftalar önce sızan yapımın konusu ve oyuncuları da sızıntının kurbanı oldu. Ve sızan bilgiler, düşündüğümüz gibi, interaktif bölümün serinin sezonlarının dışına çıkarak bir film şeklinde karşımızda yer alacağına işaret ediyor. Korean Media Rating Board‘da yayınlanan habere göre filmi geçtiğimiz sezon bizim de favorilerimiz arasında yer alan Metalhead bölümünün yönetmeni David Slade yönetiyor. İnteraktif olduğu konusundaki inanıcmız ise filmin 5 saatlik bir süresi olduğu açıklandığında pekişti diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genç bir programcının hikayesi

Black Mirror: Bandersnatch konu olarak merkezine genç bir yazılımcıyı oturtuyor. Bu yazılımcı fantastik bir kitabı bir oyuna dönüştürüyor. Gerçek ve sanal dünyanın yavaş yavaş bir araya geldiği ve bir karmaşa yarattığını izleyeceğiz anlayacağınız. Konu da en az film süresi kadar interaktif olabilme ihtimalini artırıyor. Filmin başrolünü ise Dunkirk filminde de izlediğimiz Fionn Whitehead üstleniyor. Filmin dedikodularıyla beraber 1984‘te üzerinde çalışılan ancak hiç çıkarılamayan oyun Bandersnatch posteri de etrafta dolaşmaya başladı. Net değil ancak filmin de 1984’te geçeceği kaydediliyor. Bandersnatch oyununa doğrudan bir gönderme olacak gibi de duruyor.

Yeni bölüm için heyecanımız katlanmış durumda. Hala ne bir fragman ne de resmi bir açıklama var. Tek bildiğimiz 28 Aralık‘ta filmi izleyebiliyor olacağımız.

İlginizi çekebilir

Dizinin 4. sezon fragmanı