reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror: Bandersnatch sonlarının tamamına ulaşma haritası

Black Mirror serisinin interaktif filmi Black Mirror: Bandersnatch, beraberinde birden fazla son getiriyor. Tüm sonları deneyimleyip görmek istiyorsanız izleyiciler bunun için bir tablo oluşturdu bile!

Yeni Black Mirror filmi Black Mirror: Bandersnatch interaktif yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bazı izleyicilerin beğendiği bazılarının ise yetersiz bulduğu bu deneyimde, film boyunca izleyiciler çeşitli sonlara ulaşabiliyor. Bu sonların hepsine kendi başınıza ulaşmak ise pek çok deneme yanılmayı beraberinde getiriyor. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, Reddit imdadınıza koşuyor. Reddit’te bölümü tüm aşamalarına ayıran kullanıcılar farklı takip haritalarıyla işleri izleyiciler için kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi seçimler ne kadar etkili?

Bandersnatch’i izlediyseniz dizinin aslında katmanlı bir yapıda ilerlediğini de fark etmiş olabilirsiniz. Yani filmde başa dönmeniz gereken yerler olduğunda dahi, hikayedeki konuşmalar aynı kalmıyor. Film aynı zamanda sonlara doğru yapmanız gereken seçimlerin göndermelerini daha en başta kullanıcıya işaret ediyor. Örneğin 5 yıldızlı sonu alabilmek için yapmanız gereken detay filmin en başında bahçenize giren köpekte saklı. Bu tarz pek çok küçük detayların yanı sıra serinin aynı evrenindeki diğer işlere göndermeler görmek de mümkün. Tüm bunları ilk elden denemek istiyorsanız 2 farklı harita sunulmuş durumda. Burada yer alan harita biraz daha detaylı ve karmaşık bir akış tablosuyla dizinin tam çözümünü sunuyor. Ama bu tabloyu çok karışık bulursanız, çok daha basit adımlarla anlatılan buradaki tablodan yardım alabilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı