reklamı kapat

POPÜLER

PewDiePie YouTube

YouTube’un en çok beğenilen videoları listesinde zirvedeki isim değişti [İzle]

Müzik videolarını bir kenara bıraktığımızda, YouTube üzerinde yayınlanmış videolar arasında “en çok beğeni alan” video sıralamasının yeni bir lideri var. PewDiePie, kendi Rewind videosuyla liste başı oluyor.

2018’in en çok eleştirilen videolarından biri olan YouTube Rewind 2018‘in, en çok nefret edilen videolar sıralamasında 15 milyonun üzerinde “dislike” ile zirveye oturmasının ardından platformun en çok beğenilen videosu da değişti. İçerik üreticileriyle arasındaki mesafeyi açtığı ve artık reklam verenlere yönelik içerikleri önde tuttuğu konusunda eleştirilen YouTube’un “nefret edilen” Rewind videosunun ardından PewDiePie 27 Aralık’ta kendi Rewind videosunu yayınlamıştı. FlyingKitty, Grandayy, Dolan Dark ve Partyinbackyard isimli YouTuber’ların katkısıyla hazırlanan bu videonun açıklamasında ise videonun Rewind 2018 videosu olduğu ama orijinalinm aksine yılın öne çıkan isimlerini, müziklerini ve anlarını içerdiği yazıyor. İzleyiciler bu videoyu orijinale tercih etmekle kalmamış aynı zamanda zirveye de taşımış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

28 milyon izlenme, 6,2 milyon beğeni

Videoda halihazırda 28 milyonun üzerinde izlenme bulunuyor. 6,2 milyon beğeni alan video ise “Müzik videosu olmayan içerikler” sıralamasında en çok beğenilen video olmuş durumda. Üstelik PewDiePie ikinci sıraya ittiği Brezilyalı YouTuber Whindersson’a da beğeni sayısında fark atmış. Whindersson’ın ikinci sıraya düşen videosunda 4,53 milyon beğeni bulunuyor. Listede üçüncü sırada Dude Perfect yer alırken dördüncü sırada PewDiePie’ın 2016 tarihli başka bir videosu mevcut.

PewDiePie’ın videosunun bu kadar çok beğeni almasının bir diğer sebebi de izleyicilerin YouTube’a bir mesaj vermek istemesi olarak düşünülebilir. Şu an en beğenilen ve nefret edilen videolar listesinin ilk sırasında da Rewind 2018 yer alıyor. Bu da platform için bir şeyler ifade ediyor olmalı diye düşünüyoruz. PewDiePie’ın bu rekorunu ise kim kıracak merak konusu. Zira Whindersson’un videosu 2016’dan bu yana zirvedeydi. “Düzeltilmiş” Rewind 2018’e haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.