reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Rewind 2018

Yılın en çok merak edilen videosu YouTube Rewind 2018 yayında [İzle]

Her sene merakla beklenen, senenin özeti niteliğindeki YouTube Rewind 2018 yayınlandı. Bu kez açılışı Will Smith yapıyor.

YouTube genellikle yılın en önemli olaylarını ve viral isimlerini topladığı Rewind videosunu yayınlandı. YouTube Rewind 2018, açılışı bu sene özellikle Büyük Kanyon’daki helikopterden atlayarak yaptığı bungee-jumping’le konuşulan Will Smith ile yapıyor. Bildiğiniz gibi ünlü aktör, YouTube kanalını hayli aktif kullanıyor. Tabii onu hemen arkasından Fortnite otobüsü izliyor. Elbette otobüsü Fortnite yıldızı Ninja kullanıyor. Enes Batur‘u da Fortnite dansı yaparken görebileceğiniz video bu sene “bütünleştirici ve birleştirici” bir tema üzerinden ilerliyor. Vloggerlardan makyaj gurularına, K-Pop’tan drag queenlere uzanan geniş bir kadroya sahip olan video, izleyici yorumlarını dahi içeriğe dahil ediyor. Ancak videoda olan isimlerden çok olmayanlar daha fazla konuşulacak gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PewDiePie’ın kendisi yok referansı var

Son birkaç ay, tüm YouTube’u bir araya getiren ve birleştiren PewDiePie ve T-Series atışması Rewind’da yer almıyor. Halbuki YouTube’un 2018’deki en çok konuşulan olayları arasında bu savaş yer alıyor. PewDiePie’ın bireyesel bir kanal olarak, Hindistan’ın en büyük müzik ve film stüdyosu olan T-Series’e verdiği savaş, YouTuber’ların klasik medyaya karşı verdiği bir mücadele gibi görünüyor. Videoda PewDiePie olmasa da JaidenAnimations, 3:26‘da videoya kendi kısmında bir PewDiePie referansı eklemiş. Karakterin PewDiePie’ın sandalyesinde odada dönerek ilerlediği ve yine PewDiePie’ın “But Can You Do This” referansı ile sandalyeyi tamamen yatırdığı görünüyor. PewDiePie bu referansı kendisine özel tasarıma sahip oyuncu koltuğunun tanıtımlarında kullanıyor ve koltuğu tamamen yatırıyordu. YouTube’un bu referanstan haberi olup olmadığı merak konusu.

Videoda aynı zamanda 2017 videosunun yıldızları olan Paul kardeşler de yer almıyor. Logan Paul’un sene başında yaşadığı skandal sonrası böyle bir durum bekleniyordu. Ancak video Jake Paul’u da içermiyor. Videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.