reklamı kapat

POPÜLER

PewDiePie

Dünyanın en çok takipçili YouTube kanalına hacker desteği

En çok takipçiye sahip YouTube kanalı savaşı PewDiePie ve T Series arasında hız kesmeden devam ediyor. PewDiePie takipçileri arayı açmak için türlü yollar deniyor.

YouTube üzerinde PewDiePie ve takipçileri son zamanlarda büyük bir savaş veriyor. Bilmeyenler için durumu kısaca özetlemek gerekirse, YouTube’un en çok takipçiye sahip kanalı olan PewDiePie’ın bu unvanı T Series tarafından ele geçirilmek üzere. T Series ise bir şahıs kanalı değil. Hindistan’ın en büyük müzik ve film stüdyosu olan kanalın takipçi sayısı PewDiePie’la başa baş gidiyor. T Series’in bu unvanı almaması ise hem YouTuberlar hem de izleyiciler için büyük önem taşıyor. Çünkü bir şirketin liste başı olmasının YouTube’un özüyle çeliştiği düşünülüyor. Bildiğiniz gibi YouTube, televizyon kanallarının da etkisi altında. Türkiye trendlerinde de hissedilen bu durum, amatör ve küçük kanalların fark edilmesini zorlaştırırken, televizyon sektörü de kendini yavaş yavaş platforma taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“PewDiePie’a abone olun!”

YouTube’da Mr. Beast’in başlattığı PewDiePie’a abone olun kampanyasında ise tüm takipçiler “üzerine düşen” görevi yerine getirmeye çalışıyor. Onlardan biri olan gizemli bir hacker da çok da güvenli olmayan yazıcıları hackleyerek “üzerine düşeni” yapıyor ve “PewDiePie’a abone olun” yazısını bastırıyor. Yazıcıların hacklenmesiyle ilk kez karşılaşmıyoruz. Hatırlarsanız daha önce de komşusunun yazıcısını hackleyerek cihazın “akıllandığına” inandıran bir şaka geçmişte yapılmıştı.

PewDiePie’ı bir numarada tutma çabası, 2018’de YouTube’da yaşanan en önemli olaylar arasında yer alıyor. Ancak bu çaba ne yazık ki sona gelmiş gibi görünüyor. 73 milyon aboneyi geçen iki kanal arasında şu an yaklaşık 320 bin abone fark bulunuyor. Mr. Beast ise son çare olarak Logan ve Jake Paul’dan yardım almayı düşünüyor.

İlginizi çekebilir

YouTube mobil mesajlaşma