reklamı kapat

POPÜLER

50 milyon takipçiye ulaşan PewDiePie bu akşam kanalını silmeye hazırlanıyor

İnternet nefesini tuttu bekliyor. YouTube’un en ünlüsü, en çok takip edileni, en çok konuşulanı PewDiePie 50 milyon takipçiye ulaşınca kanalını sileceğini söylemişti. Ünlü YouTuber dün 50 milyona ulaştı.

Başta Amnesia olmak üzere çektiği korku oyunlarıyla ününe ün katıp 6 senede kanalını en tepeye taşıyarak YouTube’un bir numaralı adamı olan Felix Kjellberg yani namıdiğer PewDiePie 50 milyon takipçiye ulaştı. Elmas Play tuşu “ödülünü” yollaması yıllar süren YouTube artık 50 milyon için PewDiePie’a nasıl bir Play tuşu yollamayı düşünüyor bilemiyoruz ancak YouTube’un yayıncılar karşısındaki bezdiren politikası sonunda bir video hazırlayan PewDiePie kanalını kapatmayı düşünüyor.

YouTube’un “önerilen videolar” kısmında yaptığı değişiklikler, algoritmasındaki hatalar ve YouTuber’larla iletişim eksikliği yüzünden geçtiğimiz hafta ünlü YouTuber’lar isyan etmişti. Bu isyanlardan biri de PewDiePie’dan gelmişti. Ancak videonun en dikkat çekici yanı PewDiePie’ın 50 milyon takipçiye ulaşınca kanalını sileceğini söylemesiydi. YouTube’un algoritma ve güncelleme hatalarıyla kanalını “öldürmeye çalıştığını” belirten PewDiePie, bunu YouTube yapmadan kendi yapacağını söylemişti.

Bu durumun oldukça şüpheli göründüğünü söylemeliyiz. Zira PewDiePie videoda “click bait” dediğimiz kandırmaca içerikleri eleştiriyordu. Kendisi de pek çok kez bu tarz içerikler girerek defalarca durumun vahametini sarkastik bir dille açıklamaya çalışmıştı. Bu sebeple bu “50 milyonluk veda” ilk bakışta kandırmaca gibi görünüyor. Dün gece 50 milyon takipçiye ulaşan PewDiePie ise attığı tweetle bu akşam kanalını sileceğini duyurdu.

Duruma hala oldukça şüpheci yaklaştığımızı söylemek gerek. Çünkü 50 milyon takipçi çok acayip bir sayı. PewDiePie’ın bunu YouTube’un problemli yapısına dikkat çekmek için yapmış olabileceğini unutmamak gerekiyor. Akşam koyacağı bir videoyla bunu açıklaması mümkün. Ancak söz konusu PewDiePie olunca kanalın bir anda uçması bizi şaşırtmaz açıkçası. Türkiye saatiyle akşam 8’de neler olacağını göreceğiz.

Sizce PewDiePie 50 milyon takipçili kanalını siler mi?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“50 milyon takipçiye ulaşan PewDiePie bu akşam kanalını silmeye hazırlanıyor” için 9 cevap

 1. LOG dedi ki:

  Sizce PewDiePie 50 milyon takipçili kanalını siler mi?

 2. Merve dedi ki:

  Silmez ama silerse de emin olun daha büyük para kazanabileceği bir senaryo düşünmüştür. 💰

 3. Elif dedi ki:

  Ninsu hanım, PewDiePie mesajı 9 Aralık’ta paylaştı Twitter’dan. Yani bu akşam değil, yarın siliyor kanalını? Ben mi yanlış anladım acaba?

 4. Armağan dedi ki:

  Adam silerde youtubenin tavrında bir değişiklik olur mu onu merak ediyorum.

 5. TersHareket dedi ki:

  Olay, youtube a karşı tepkiden çok şova dönüşmüş durumda. Başka kanaldan mı devam edecek, tamamen gidecek mi ne yaparsa yapsın da gitsin bir an önce. Sildim silicem yarın siliyorum bu ne be?

 6. Adam Olan dedi ki:

  Bir söz vardır BİLDİNMİ saman tarlasında yiyen öküz yine saman tarlasında sıçar bunun yaptığıda bu sistem bunun gibi arza üretiyor insanlarda bu arzalı insanlar ile vaktini geçiriyor birde kendilerini daha ileri daha akıllı görüyorlar ne garip değil mi. tek göz ekran kurbanı çft göz insan

 7. deruni dedi ki:

  ya sikeyim kanalı da abone sayısını da… ne salaksınız yaa. önemli bir şeymiş gibi sayfa sayfa haber yapılıyor.. ulan bin kere bile tıklanmamış ne manyak filmler şarkılar bilimsel deneyler vs var yourube’da. sayılara esir olmuş aptal bir dünya, sayıların da sonu yok aptallığın da..

 8. Adam Değilsin dedi ki:

  Felix şovunu yaptı, takipçi sayısını arttırdı. Artık bir sonrakine izleyici kazanmak için ağlar mı yoksa zırlar mı hep birlikte göreceğiz. 50M ciddi bir takipçi sayısıyken, yaptığı şu saçmalığı amatör kanallar yapmıyor. Neymiş? Youtube’un politikalarıymış. Hadi ordan…