reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’un kralı 10 milyar izlenme sayısına ulaştı

İsveçli Felix Kjellberg‘in altı yıl önce PewDiePie kullanıcı adıyla bir YouTube hesabı açtı ve hayatı tamamen değişti. 2012’de sözleşmeli bir YouTube yayıncısı olan PewDiePie, takipçi sayısının yanı sıra yeni bir rekoru da kırmayı başardı.

Yayınladığı oyun oynanış videolarıyla zaman içinde ünlenen PewDiePie sık sık özel hayatı, kazandığı para miktarı ve video içerikleriyle ilgili eleştirilere maruz kalıyor ve haber oluyor. Ancak YouTube ünlüsünün bu kez haber olmasının sebebi ne milyon dolarlar kazanması ne de takipçi sayısı. PewDiePie kanalıyla YouTube tarihinde bir ilke imza attı ve toplamda 10 milyar izlenmeye ulaştı. Dün kişisel Twitter hesabında 6 milyon takipçisiyle bu bilgiyi paylaşan PewDiePie’ın izlenme sayısı ise artmaya devam ediyor.

39 milyondan fazla takipçisiyle YouTube’un en çok takipçiye sahip yayıncısı olan PewDiePie YouTube’un kötü yorum dinamikleri yüzünden videolarını izleyici yorumlarına kapatmış, kısa süre önce ise YouTube’un getirdiği yeniliklerle yorumları açmıştı. Geçtiğimiz yıl 7,5 milyon dolar kazandığı belirtilen PewDiePie’ın düzenli olarak bağış kurumlarına yardımda bulunduğunu da belirtelim.