reklamı kapat

POPÜLER

YouTube PewDiePie T Series

PewDiePie T Series savaşında kritik YouTube hamlesi

YouTube tüm kullanıcıları etkileyecek “kış temizliğini” duyurdu. Abone satın alımıyla büyüyen kanallarda ani bir abone düşüşü beklenirken şu noktada topluluğun merak ettiği tek bir şey var.

YouTube dün yayınladığı gönderide 13 – 14 Aralık tarihlerinde kanallarda spam olarak nitelendirilen abonelikleri otomatik olarak sileceğini duyurdu. Organik büyümeye ne kadar önem verdiklerini kaydeden platform, bu sayede içerik üreticilerinin de daha özgüvenli olacağını belirtiyor. Platform üzerindeki spam abonelikleri ayırt etmek için endüstrinin önde gelen tekniklerinin ve tescilli teknolojilerin kullanıldığı belirtiliyor. Bu temizliğin ise abonelikler özelinde olduğu ve izlenme süresine etki etmeyeceği kaydediliyor. Tüm bu açıklamanın ardından ise kullanıcıların merak ettiği tek bir soru bulunuyor: PewDiePie ve T Series arasındaki abone sayısı savaşı bundan nasıl etkilenecek?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PewDiePie ve T Series ne kadar abone kaybedecek?

YouTube’un en fazla aboneye sahip kanalı olma savaşında PewDiePie bir süredir tekil kanal olarak Hindistan’ın en büyük müzik ve film stüdyosu olan T Series’e karşı savaş veriyor. YouTube’un bir numaralı isminin bir “resmi kanal”dan ziyade bir kullanıcı olması gerektiğini düşünen pek çok YouTuber’ın desteğini alan PewDiePie, bir süre sonra da bir “meme’e” dönüşen durumla beraber aradaki farkı 1 milyonun üzerine çıkarmayı başardı. Çok kritik dönemlerden geçen bu abone sayısı farkı bir ara 100 binin altına dahi inmişti.

YouTube’un abone temizleme süreci bittikten sonra bu konuda en görülebilir düşüşün bu iki kanalda yaşanması olası. Aradaki 1 milyonun üzerindeki farka rağmen bu temizleme dönemi sonucunda T Series’in karlı çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Öte yandan takipçi temizleme sürecinden sonra küçük kanalların da bir kez daha büyük bir darbe yiyebileceğini belirtelim. 1.000 abonenin altına düşen kanallar, videolarından gelir elde etme imkanını kaybedecek. Platformun resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

YouTuber’lara özel video düzenleme uygulaması