reklamı kapat

POPÜLER

MrBeast PewDiePie geçti

MrBeast, YouTube abone sayısıyla T-Series’i geride bıraktı

Son yılların en önemli içerik üreticilerinden olan büyük YouTuber MrBeast, YouTube abone sayısıyla T-Series’i geride bıraktı.

MrBeast, 3 Haziran itibarıyla YouTube’da tam 269 milyon aboneye sahip. Şu an 266 milyon aboneye sahip Hindistan odaklı T-Series YouTube kanalını ciddi bir farkla geride bırakmayı başaran YouTuber, bu sayede platformun abonelik rekorunu eline geçirmiş durumda. Bu gelişme hakkında X’te bir paylaşım yapan YouTuber, “Altı yıl sonra nihayet Pewdiepie’ın intikamını aldık.dedi. Daha önce YouTube’un en çok aboneye sahip ismi Pewdiepie’dı, ancak o geçtiğimiz yıllarda başlatılan abone sayısı yarışında tüm çabalara rağmen T-Series’in gerisinde kalmıştı. MrBeast, daha önce 26. yaşını kutlamak için 26 farklı Tesla hediye etme kararıyla çok ses getirmişti. YouTuber kısa süre önce burada yer alan Instagram paylaşımını beğenen, iki arkadaşını ekleyerek yorum yapan ve takibe başlayan 26 kişiye birer Tesla elektrikli otomobil hediye edeceğini duyurdu. 26 Tesla için en az 1,1 milyon dolar harcadığı düşünülen gerçek adıyla Jimmy Donaldson, bu konularda önce ise bir reklam haberiyle gündeme gelmişti. MrBeast, reklam gelirini merak ettiği test etmek amacıyla Elon Musk’ın X platformunda daha önce YouTube’a attığı bir videoyu paylaşmıştı.

YouTube’da tam 265 milyon kez izlenen bu video hakkında, “X’teki bir videonun ne kadar reklam geliri elde edeceğini merak ediyorum, bu yüzden test etmek için bu videoyu yeniden yüklüyorum. Gelecek hafta reklam gelirlerini paylaşacağım.” diyen MrBeast, bu adımıyla Elon Musk’ı fazlasıyla memnun etmişti ve o videodan paylaştıktan kısa bir süre sonra tam 263 bin dolardan fazla gelir elde etmişti.

X’te 29 milyondan fazla takipçisi bulunan ünlü içerik üretici, şimdiye kadar X’te çok sayıda YouTube videosu paylaştı, bu videoların hepsi aşağıda da görebileceğiniz üzere ayrı ayrı 120 milyonun üzerinde uçuk izlenmeler elde etti. Bu videoların üstüne bir açıklama yapan MrBeast, paylaşılan videolardan şimdiye kadar 1 milyon dolara yakın bir reklam geliri elde ettiğini açıklamıştı. Kendisine büyük bir gelir kapısı daha açan ünlü isim, yükleme haricinde ekstra bir iş çıkmadığından X’e video atmaya devam edecek gibi görünüyor.

MrBeast haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli