reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’un “en ünlüsü” televizyona taşınıyor [Video]

Ünlü kavramının hızla değiştiği dijital çağda artık ünlülük takipçi sayısıyla ve izlenmeyle ölçülüyor. YouTube’un hayatımıza bu kadar nüfuz etmesi ise “YouTube ünlüsü” kavramını da beraberinde getiriyor. Ancak eğer YouTube’da 39 milyon takipçiniz varsa sadece YouTube ünlüsü olmanız tabii ki mümkün değil.

YouTube’un en çok takip edilen ve izlenen adamı PewDiePie, bir YouTube ünlüsü olmanın da ötesine geçti. O artık her yaştan, her kesimden insanın tanıyıp ünlü olarak adlandırabileceği birisi. Çünkü YouTube kariyerini bir adım öteye taşıyan YouTube yayıncısı artık bir Hollywood yıldızı.

PewDiePie’ı sadece oyun yayınları için izliyor ve vlog’larına pek bakmıyorsanız, bir süredir daha önceden kaydederek stokladığı oyunları yayınladığını fark etmemiş olabilirsiniz. Zira PewDiePie şu aralar evinde değil. Los Angeles’a giden PewDiePie, henüz açıklayamadığı çok gizli bir projeyi tamamlamaya çalışıyor. Bir süre Los Angeles’ta kalması planlanan YouTube yıldızı, bilgisayar ekranından çıkarak televizyona geçiş yapmış durumda. Ancak bu tabii ki PewDiePie’ın YouTube’u bırakacağı anlamına gelmiyor.

Bir televizyon şovu hazırlığında olan PewDiePie’ın proje ile ilgili konuşması yasak. Ancak her gün Los Angeles’ta vlog çeken PewDiePie, ufak ipuçları da veriyor. Vlog’larda farklı bilgiler de öğrenebiliyoruz. Örneğin PewDiePie’ın YouTube’daki aylık izlenme sayısının bir süredir düşüşte olduğu gibi. Bu da PewDiePie’ın televizyon şovu için hazırlıkta olmasını daha da mantıklı kılıyor. Ayrıca YouTube yıldızının yakın zamanda çıkmış bir kitabı ve 24 Eylül‘de satışa çıkacak bir de oyunu (PewDiePie: Legend of the Brofist) mevcut.

Rihanna, Justin Bieber gibi ünlülerin peşinden ayrılmayan ve sansasyonel haberlere imza atan ünlü magazin sitesi TMZ‘nin de dikkatini çeken PewDiePie’ın farklı bir alana dahil olduğunu da belirtmekte fayda var. İnternet ünlüsü olmak ile televizyon yıldızı olmak arasındaki ince çizgiyi yok eden PewDiePie’ı yakında sık sık yabancı magazin basınında görebiliriz. PewDiePie’ın olası televizyon şovundan sonra nasıl bir kariyer planlaması yapacağı ise meçhul. Ancak kendisinin YouTube’dan televizyona geçen ilk isim olmayacağını söyleyelim. Haberin üstünde yer alan videodan PewDiePie’ın Los Angeles’taki ikinci gününe göz atabilirsiniz.