reklamı kapat

POPÜLER

Milyoner YouTube yayıncısı PewDiePie sonunda kendi oyununu tanıttı [Video]

36 milyonun üzerindeki takipçisiyle YouTube‘un en çok takip edilen ve en çok para kazanan ünlüsü PewDiePie kendi oyununun kahramanı oluyor. Hala yapım aşamasında olan oyunla ilgili çok kısa bir oynanış videosu paylaşan fenomen, oyunuyla ilgili detayların bir kısmını da paylaştı.

YouTube üzerinde yayınladığı oynanış videolarıyla ünlenen ve makalelere dahi konu olan PewDiePie yakında kendi oyununun oynanış videolarını çekecek gibi görünüyor. İki boyutlu platform oyunu olarak hazırlanan PewDiePie: Legend of the Brofist, PewDiePie’ın hayranlarıyla gerçekleştirdiği bir proje diyebiliriz.

İsminden içeriğine kadar hayranlarına danışan PewDiePie’ın yeni oyunu Kanada tabanlı şirket Outerminds tarafından hazırlanıyor. Oyunun en dikkat çekici yanlarından biri ise diğer ünlü YouTube yayıncılarının da oyuna dahil olması. Başta CutiePieMarzia olarak bilinen Marzia Bisognin olmak üzere CinnamonToastKen, JackSepticEye ve Markiplier da oyunda yerlerini almış durumda. iOS ve Android platformlarına çıkmaya hazırlanan oyunun şimdilik ücretsiz olup olmadığı kesin değil. Ancak oyun içi ödeme sistemine sahip bir oyun olduğu paylaşılan videodan görülebiliyor. Bu yaz çıkması beklenen oyunun oyun içi görüntülerini haberin görseline tıklayarak izleyebilirsiniz.